شهرداری بروجرد سنگ تمام گذاشت؛

شهرداری بروجرد سنگ تمام گذاشت؛ جا خوش کردن زباله در جدول ها/انباشت زباله در شهرک

 


این روزها زباله های زیادی در جدول های شهری و شهرک ها مشاهده می شود که به سطل زباله ها تبدیل شده و سبب راکد شدن آب می شوند و در سوی دیگری انباشت زباله ها در شهرک ها خودنمایی می کند و چهره شهر را زشت جلوه می دهند و بوی تعفن آنها شهروندان را آزار می دهد.

به گزارش بازتاب بروجرد توجه به کیفیت محیط شهری و چهره زیبای شهر خواسته هر یک از شهروندان است، شهری تمیز و بدون زباله که علاوه بر زیبا کردن چهره شهر، سلامتی را تهدید نخواهد کرد.

طی  ماه های اخیر انباشت زباله ها و جوی های کثیف چه در سطح شهر و چه در شهرک های اطراف سبب نارضایتی شهروندان بروجردی شده که در این راستا شهرداری خم به ابرو نمی آورد و آرام از کنار این مسائل می گذرد.
جمع آوری زباله ها و نظافت جوی های کثیف وظیفه خدمات شهری در شهرداری است اما با نگاهی به انباشت زباله ها و سرازیر شدن آنها به کف خیابان و روانه شدن شیرابه های آنها مردم را کلافه کرده است.
شاید بیشتر اوقات شهرداری فقط ایجاد فضای سبز و آب نمان و یا کف پوش و جدول گذاری را کار اصلی خود در شهر عنوان نماید اما مهمترین وظیفه شهرداری نظافت شهری است که متاسفانه مدتی است شهرداری بروجرد به این مسئله توجهی ندارد و چشم بسته از کنار آنها می گذرد.

 یکی از شهروندان بروجردی در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: هر روز در محله ما زباله ها در ساعات هایی متغییر جمع آوری می شوند مثلا برخی از روزها ساعت 6 عصر و در برخی از موارد این ساعتها تا ساعت 21 ادامه دارد.
"غیاثی " اضافه کرد: زمانی زباله های شهری راس ساعت 21 شب از کوچه ها، محله ها و خیابانها جمع آوری می شد اما انگار این روزها زباله ها ساعت خاصی جمع نشده و هر کسی ساز خود را می نوازد.
به گفته وی نبود ساعت معین برای جمع آوری زباله ها سبب شده تا زباله ها در کوچه ها روی هم انباشته شود و حیوانات موذی با پاره کردن کیسه های زباله، زباله ها را پخش نماید.
وی اضافه کرد: متاسفانه در برخی از موارد آنقدر زباله ها دیر از کوچه ها جمع می شود که زباله گردها دست به کار تفکیک شده و ریز و درشت زباله ها را از هم جدا می کنند و زباله ها در کوچه رها می شود.
البته این تمام ماجرا نیست چرا که بوی تعفن جوی های کثیف چه در سطح شهر و چه در شهرک های اطراف هر هگذری را آزاد داده و زباله های موجود در جوی ها و راکد شدن آب سبب بوی بد در محله ها می شود.یکی دیگر از شهروندان بروجردی ساکن در یکی از شهرک های بروجرد گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان وجود زباله ها چه در سطح خیابان و چه در جوی های آب بوی تعفن ناشی از آنها را چند برابر می کند.
"محمدی" اظهار داشت: وضعیت انباشت زباله ها و جوی ها در شهرک ها به جایی رسیده که برخی از شهروندان خود دست به کار شده و به دلیل بوی نامطبوع و تعفن جوی ها ، اقدام به نظافت جوی ها می کنند.
به گفته وی جمع اوری زباله ها و نظافت شهری به عهده شهرداری است اما متاسفانه انگار نه انگار که نظافت شهری در حیطه مسئولیت شهرداری است و در این راستا بی توجی هایی صورت می گیرد.
به گزارش بازتاب بروجرد همین مشکلات زباله ها و جوی های کثیف سبب شده تا با گذر از هر کوچه و خیابان تعدادی از حیوانات موذی دیده شود و گربه هایی که در حال پاره کردن کیسه های زباله هستند و همه این موارد سبب تهدید سلامتی می شود.
در این گونه موارد باید کمال تشکر را از شهردار داشته باشیم که با وجود سراریز شدن زباله ها و بوی نامطبوع و زباله های جدول ها هم با کمال خونسردی رفتار می کند وانگار در شهرداری و خدمات شهری کارهای مهمتری از نظافت شهری وجود دارد.

تاریخ 1395/5/7
جستجو
  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به hana-news.ir می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع اصلی بلامانع است         Design by: Meysam Ghiasvand