یک دستگاه خودرو سواری در بروجرد دچار حریق شد

 

بروجرد- ایرنا - معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: ظهر امروز سه شنبه یک دستگاه خودرو 206 در جاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد این شهر دچار حریق شد.

 
 

نادر موسیوند با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا افزود: راننده این خودرو که متوجه نقص فنی و بخار موتور شده آن را متوقف کرده که بلافاصله خودرو دچار آتش سوزی می شود.وی با اشاره به اینکه این اتفاق تلفات انسانی به همراه نداشته است اظهار کرد: از زمان تماس با مرکز عملیات سازمان آتش نشانی تا رسیدن ماموران ایستگاه شماره چهار به صحنه حادثه تنها 10 دقیقه زمان صرف شده که در حداقل زمان نیز آتش خاموش شد.به گفته معاون عملیات سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی بروجرد نقص فنی در موتور خودروعلت اصلی آتش سوزی گزارش شده است.چهار ایستگاه آتش نشانی در شهر بروجرد در حال فعالیت است.

تاریخ :1395/8/4

 

 
پسربچه ۱۱ ساله بروجردی در رودخانه «گنجه» غرق شد

 
نتیجه تصویری برای عکس از غرق شدن بچه

به گزارش بازتاب بروجرد و به نقل از  خبرگزاری مهر در پی اعلام مرکز فوریت های ۱۱۰ مبنی بر غرق شدگی فردی در رودخانه روستای «گنجه» شهرستان بروجرد، بلافاصله عوامل انتظامی و امدادی در محل حاضر شدند. با بررسی به عمل آمده مشخص شد، پسر بچه ای ۱۱ ساله برای شنا به داخل آب رفته که به علت مهارت نداشتن جان خود را از دست داده است.بنا بر این گزارش، جسد متوفی از آب خارج و به پزشکی قانونی منتقل شد.

تاریخ :1395/6/11

 


سانحه رانندگی در محور بروجرد - اراک یک کشته بر جای گذاشت

 

 فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: واژگونی یک دستگاه تریلر در محور بروجرد - اراک یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشت.

 
 

سرگرد کیانوش جودکی چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این حادثه که منجر به واژگونی کشنده ولوو شد، راننده تریلر کشته و دیگر سرنشین آن مجروح شد.وی علت حادثه را ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی دانست و افزود: مجروح این حادثه توسط اورژانس 115 به بیمارستان چمران بروجرد منتقل شد.به دلیل ترافیک بالا، شیب تند و عرض کم جاده همواره حوادث ناگواری در جاده اراک - بروجرد از سه راهی ملایر تا بروجرد رخ می دهد.


تاریخ :1395/6/10

 


اقدام به خودکشی پیرزن 70 ساله در بروجرد ناکام ماند

 

 

"نادر موسیوند" معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجردگفت: پس از دریافت خبری مبنی بر این که یک پیرزن 70 ساله در میدان قیام بروجرد قصد دارد که از طبقه بالا خود را به پایین بیندازد ، بلافاصله نیروهای امداد در محل حاضر شدند.وی اضافه کرد: این پیرزن پس از لحظاتی خود را از طبقه بالا به پایین پرتاب کرد اما با کمک تشک های نجات و اقدامات نیروهای امدادی از مرگ حتمی نجات یافت اما به دلیل ضربه ای که به او وارد شد به بیمارستان انتقال داده شد.به گفته وی این اقدام خودکشی مهار و تلاش برای خودکشی ناکام ماند.موسیوند اظهار داشت: همچنین جوان 24 ساله ای نیز روز گذشته در یکی از محله های بروجرد اقدام به خودکشی کرد که متاسفانه در هنگام خودکشی جان خود را از دست می دهد.وی بیان کرد: جوان 24 ساله که پسر بوده با طناب اقدام به خودکشی کرده بود و در همان لحظه اول جان خود را از دست می دهد.

تاریخ :1395/5/28

 

مصدوم شدن هفت تن در تصادف زنجیره ای در محور بروجرد به اراک


 معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی وخدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: هفت تن در تصادف زنجیره ای در محور بروجرد به اراک مصدوم شدند.

 


 


نادر موسیوند روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این تصادف در 10 کیلومتری محور بروجرد به اراک به دلیل انحراف خودروی 206 و برخورد با کامیون بنز و سه خودروی دیگر رخ داده است.وی با اشاره به اینکه این حادثه خسارت جانی نداشته است افزود: نیروهای امدادی اورژانس در محل حاضر شده ومصدومان این حادثه را به صورت سرپایی مداوا کردند.

تاریخ :1395/5/28

 

سانحه رانندگی در جاده اشترینان بروجرد به مرگ عابر پیاده انجامید

 

 فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: تصادف یک دستگاه خودروی سمند با اتوبوس و سپس برخورد با عابر پیاده در جاده اشترینان بروجرد به مرگ این عابر انجامید.


 

 

سرگرد کیانوش جودکی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این سانحه رانندگی ابتدا خودروی سمند با تغییر مسیر ناگهانی با یک اتوبوس تصادف کرد و سپس به دلیل ناتوانی راننده در کنترل خودرو به عابر پیاده در کنار جاده برخورد کرد.وی خودروی سمند را مقصر این سانحه رانندگی دانست و اظهار کرد: در این سانحه که در پنج کیلومتری شهر بروجرد رخ داد، عابر پیاده جان خود را از دست داد.فرمانده پلیس راه بروجررد افزود: اتوبوس و خودروی سمند هر 2 از ملایر به سمت بروجرد در حال حرکت بودند.
 
تاریخ :1395/5/29

 


 
تصادف زنجیره ای در بروجرد هفت نفر را مصدوم کرد

"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: صبح امروز پنج شنبه یک خودروی پژو 206 که از سمت اراک به بروجرد در حال حرکت بود، در مسیر روبرو منحرف می شود که این انحراف در جاده سبب مسدود شده راه برای خودروهای مقابل شد.وی اضافه کرد: بر اثر این انحراف چهار خودروی دیگر که از سمت روبرو در حال حرکت بودند  به صورت زنجیره ای تصادف کردند که در این تصادف هفت نفر مصدوم شدند و خودروها به شدت خسارت دیدند.به گفته وی خوشبختانه مصدومین به صورت سرپایی مداوا شدند و این حادثه خسارت جانی نداشت.

 

نتیجه تصویری برای عکس تصادفی


معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد تصریح کرد: به همه رانندگان توصیه می شود تا با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا شاهد این گونه حوادث نباشیم.

تاریخ :1395/5/28

 

یک واحد تجاری در بروجرد دچار آتش سوزی شد

بروجرد - ایرنا - یک واحد تجاری صبح امروز پنجشنبه در میدان شهدای بروجرد دچار آتش سوزی شد.

 

 

معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد با اعلام این خبر به ایرنا گفت: علت این آتش سوزی در دست بررسی است ولی از شواهد به نظر می رسد آتش سوزی از دیشب آغاز و به مراتب شعله ور شده است.نادر موسیوند افزود: مسافران حاضر در مهمانپذیر مجاور این واحد تجاری وقوع آتش سوزی را به آتش نشانی اعلام کردند و ماموران خود را به سرعت به محل آتش سوزی رساندند.وی گفت: دراثر این آتش سوزی اقلام موجود در واحد فروش مواد غذایی از بین رفت و خسارت مالی فراوانی به آن وارد شد.وی افزود: ماموران آتش نشانی به دلیل غلظت دود با دستگاه های تنفسی وارد مغازه شدند و متاسفانه یکی از آتش نشانان از ناحیه دست مصدوم شد که مداوای وی سرپایی صورت گرفت.موسیوند افزایش آتش سوزی در بروجرد را نگران کننده خواند و اظهار کرد: به رغم تمام هشدارها و پیامدهای منفی که آتش سوزی ها به دنبال دارند، شاهد افزایش این حوادث هستیم.وی از برگزاری دوره آموزش آتش نشانی برای عموم مردم از شهریورماه امسال خبر داد و گفت: این دوره شرایط سنی ندارد و به طور رایگان برگزار می شود.معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد افزود: علاقه مندان می توانند از یکم تا بیست و پنجم مرداد ماه نسبت به ثبت نام در مراکز آتش نشانی اقدام کنند.وی اضافه کرد: پس از دوره 10 روزه و برگزاری آزمون به افراد شرکت کننده کارت آتش نشان داوطلب اهدا می شود.چهار ایستگاه آتش نشانی در بروجرد وجود دارد.


 

تاریخ خبر: 1395/04/31
 
عصر امروز
انفجار و آتش سوزی در مغازه مکانیکی بروجرد سه نفر را به شدت مصدوم کرد
معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی بروجرد گفت: انفجار گاز و آتش سوزی در مغازه مکانیکی بروجرد سه نفر را به شدت مجروح کرد و سبب آتش سوزی در سه باب مغازه و یک خودرو شد.

"نادر موسیوند" معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد  گفت: عصر امروز چهارشنبه بر اثر نشت گاز در یک مغازه مکانیکی انفجار مهیبی رخ می دهد که بلافاصله این حریق به دو مغازه همجوار دیگر سرایت می کند و در مجموع سه باب مغازه دچار آتش سوزی می شوند.وی اضافه کرد: یک خودروی پیکان سواری هم که در یکی از مغازه ها برای تعمیر وجود داشت بر اثر انفجار دچار آتش سوزی شد. به گفته وی متاسفانه بر اثر این انفجار و اتش سوزی سه نفر به شدت مصدوم و دچار سوختگی شدید شدند که به بیمارستان انتقال داده شدند. موسیوند اظهار داشت: علت این انفجار متراکم شدن گاز اعلام شده است.

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵

ﻭاﮊﮔﻮﻧﻲ ﭘﻴﻜﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻴﺪاﻥ ﻧﻮاﺏ


 
 

معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد:
آتش سوزی در یک نجاری بروجرد منجر به سوختن 50 تن چوب شد
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد گفت: آتش سوزی مهیب در یک نجاری بروجرد منجر به سوختن 50 تن چوب در انبار و کارگاه نجاری شد.

 

"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: صبح امروز در ساعت 6 صبح در تماس تلفنی با سازمان آتش نشانی بروجرد از حریق در یک نجاری بروجرد خبر داده شد که بلافاصله نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حاضر شدند.وی اضافه کرد: این نجاری در 10 متری سوم دچار آتش سوزی شده بود که متاسفانه علاوه بر حریق در کارگاه نجاری، بیش از 50 تن چوب خشک هم در انبار این کارگاه دپو شده بود که همه چوبها و کارگاه با هم در آتش سوختند. به گفته وی با توجه به وسعت آتش سوزی از همه چهار ایستگاه آتش نشانی ماشین و نیرو اعزام شد که خاموش کردن این حریق حدود سه ساعت طول کشید. موسیوند اظهار داشت: خوشبختانه در این آتش سوزی به کسی آسیبی نرسید اما متاسفانه کارگاه و همه چوب های انبار شده در آتش سوختند. وی بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن این کارگاه نجاری در کنار واحدهای مسکونی اما اجازه داده نشد که حریق به سایر قسمت ها و واحدهای مسکونی اطراف سرایت نماید. معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد اظهار داشت: علت آتش سوزی در دست بررسی است.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
 

رئیس پلیس راه بروجرد:

تصادف در محور ونایی بروجرد 2 کشته و یک زخمی بر جای گذاشت


خبرگزاری فارس: تصادف در محور ونایی بروجرد 2 کشته و یک زخمی بر جای گذاشت
 

رئیس پلیس‌راه بروجرد گفت: تصادف در محور ونایی این شهرستان دو کشته و یک زخمی بر جای گذاشت.به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، کیانوش جودکی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: تصادف یک خودرو پژو با یک دستگاه موتورسیکلت در محور ونایی این شهرستان دو کشته و یک زخمی بر جای گذاشته است.وی خاطر نشان کرد: در این سانحه تصادف برخورد خودرو سواری پژو با موتورسیکلت موجب مرگ زن و شوهر راکب موتورسیکلت و جراحت کودک یک و نیم ساله آنان شده است.رئیس پلیس راه بروجرد تاکید کرد: انحراف به چپ و سرعت بالای خودرو پژو و عدم احتیاط راننده عامل وقوع این سانحه تصادف مرگبار بوده است.جودکی بیان کرد: پس از انتقال مصدومان حادثه به بیمارستان شدت جراحات وارده موجب مرگ راننده موتورسیکلت و همسر وی شد.بر پایه این خبر، گزارش‎ها همچنین از وخامت حال کودک یک و نیم ساله این خانواده خبر می‎دهد.گفتنی است، ونایی یکی از روستاهای بزرگ شهرستان بروجرد با جمعیتی قریب به 6 هزار نفر است که ماهیت گردشگری این روستا و منطقه‎ای که در آن قرار گرفته است، افزایش تردد خودروها به این روستا و منطقه ونایی را رقم زده است.ونایی به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری در استان لرستان انتخاب شده است و در طول سال خصوصا در فصول بهار و تابستان میزان گردشگران زیادی از نقاط مختلف لرستان و دیگر استان‎های کشور است.گفتنی است، با وجود تعدد عبور خودروها از محور روستای ونایی عرض کم و بی‎بهره ماندن این محور روستایی از استانداردهای لازم زمینه‎ساز بروز تصادفات متعددی شده است.لازم به ذکر است، ماهیت گردشگرپذیر بودن منطقه و روستای ونایی شهرستان بروجرد ضرورت اهتمام مسؤولان امر در تقویت امکانات و خدمات بهینه و مطلوب را در این منطقه دو چندان کرده است.

تاریخ خبر: ۹۵/۰۴/۲۶

 

فرمانده پلیس‌راه لرستان خبر داد

کشته و مجروح شدن 4 نفر در محور بروجرد به دورود


خبرگزاری فارس: کشته و مجروح شدن 4 نفر در محور بروجرد به دورود
 

فرمانده پلیس‌راه لرستان گفت: بر اثر یک فقره تصادف در محور بروجرد به دورود یک نفر کشته و سه نفر مجروح شدند.به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، مرتضی چغلوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: بر اثر یک فقره تصادف در محور بروجرد به دورود یک نفر کشته و سه نفر مجروح شدند.وی عنوان کرد: این حادثه که واژگونی یک پژو 405 بوده خودروی مذکور دچار حریق و راننده و دو سرنشین آن به شدت مجروح و یکی دیگر از سرنشینان آن در دم جان باخت.فرمانده پلیس‌راه لرستان گفت: مجروحان این حادثه به بیمارستان بروجرد انتقال یافتند.این مسؤول علت این حادثه را در دست بررسی عنوان کرد و اظهار داشت: انتظار ما از رانندگان وسایل نقلیه این است که در حین رانندگی از سرعت مطمئنه استفاده کنند.


تاریخ خبر: ۹۵/۰۴/۲۱

اظهارات استاندار خوزستان در خصوص حادثه شرکت نفت و گاز مارون


 
استاندار خوزستان/شریعتی
 

استاندار خوزستان گفت: خبر انفجار در خط لوله گاز در روز گذشته صحت ندارد و این حادثه مربوط به هفته گذشته بوده است.

غلامرضا شریعتی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خوزستان، اظهار کرد: حادثه انفجار در خط لوله گاز در هفته گذشته و در شرکت نفت و گاز مارون رخ داده است.

وی افزود: بر اثر این حادثه یکی از کارگران این شرکت مصدوم شده بود که در بیمارستان بستری شد و روز گذشته (20 تیرماه) جان خود را از دست داد.

تاریخ خبر: دوشنبه  ۲۱ تیر ۱۳۹۵

 
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد:
حریق در مسکن مهر بروجرد یک نفر را مصدوم کرد
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد گفت: بر اثر آ تش سوزی در مسکن مهر بروجرد یک نفر مصدوم و راهی بیمارستان شد.

 

 

به گزارش بازتاب بروجرد ، «نادر موسیوند» معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: عصر روز گذشته یکی از بلوک های مسکن مهر بروجرد دچار آتش سوزی شد که در هنگام حریق یکی از ساکنین منزل در آتش گرفتار می شود.وی اضافه کرد: با تماس با سازمان آتش نشانی نیروها بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند اما یکی از ساکنین منزل دچار سوختگی شد و به بیمارستان انتقال داده شد.به گفته وی از سرایت حریق به دیگر واحدها جلوگیری شد و همچنین علت حادثه در دست بررسی است.موسیوند از آتش سوزی یک باب مغازه تجاری در بروجرد خبر داد و گفت: صبح امروز در یکی از اغذیه فروشیهای میدان قیام بروجرد حریق رخ داد که علت این حادثه در دست بررسی است.معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد از آ تش سوزی در یک آپارتمان خبر داد و گفت: خوشبختانه این اتش سوزی مصدومی نداشت اما برخی از قسمت های یک واحد مسکونی در آتش سوختند.وی با اشاره به افزایش حریق در منازل مسکونی گفت: علت بیشتر اتش سوزیها اتصال برق و نشت گاز می باشد لذا شهروندان نکات ایمنی در خصوص گاز و برق منازل را رعایت نمایند تا این گونه حوادث رخ ندهد.

تاریخ انتشار: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵


مدیر بیمارستان شهید رجایی شیراز:
راننده دوم اتوبوس سربازان هم فوت کرد/ هنوز 5 نفر در آی سی یو هستند

به گفته مدیر بیمارستان شهید رجایی شیراز، راننده اتوبوس حامل سربازان که دوم تیرماه در جاده نی ریز به دره سقوط کرده بود، صبح امروز در این بیمارستان فوت کرده است.
 

تصادف اتوبوس سربازان

 

حمید خدیوی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه، رضا عباسی -راننده اتوبوس سربازان-، تا صبح امروز در بخش آی سی یو و تحت مراقبت‌های ویژه بوده است، گفت: علی رغم اقدامات پزشکی، به دلیل شدت جراحات وارده، این بیمار فوت کرد.وی همچنین گفت: هم اینک از کل 54 مصدوم منتقل شده به این بیمارستان، پنج نفر در بخش مراقبت ویژه و چهار نفر در بخش بستری، تحت مراقبت هستند.خدیوی یادآور شد: یکی از مصدومان حاضر در بخش مراقبت ویژه کمک راننده بلوچ اتوبوس و بقیه سرباز هستند.
 

به گزارش ایسنا، اولین ساعت بامداد روز دوم تیرماه، دو دستگاه اتوبوس که حامل سربازان آموزش دیده ارتش در پادگاه صفر پنج کرمان بود، در گردنه لایرز نی ریز و حوالی سروستان، واژگون شد. این حادثه تاکنون 20 کشته به دنبال داشته که 13 نفر آنان سربازان بودند.سربازان فوت شده در این حادثه، همگی جزء فارغ التحصیلان دانشگاهی بودند که برای مرخصی پایان دوره از کرمان به شیراز باز می‌گشتند.
 

پزشکی قانونی در روزهای ابتدایی این حادثه اعلام کرده بود که راننده اتوبوس در میان متوفیان حادثه واژگونی بوده است. براساس اعلام مدیر بیمارستان رجایی شیراز، راننده دوم نیز امروز فوت کرده است.

تاریخ: دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵

گزارش بازتاب بروجرد از آتش سوزیهای در باغات؛
آتش بر جان دو هکتار از باغات و مزارع بروجرد/باغاتی که شب ها طعمه حریق می شوند 

مدتی است آتش سوزیها در مزارع و باغات بروجرد افزایش یافته به طوری که رد پای عمدی بودن حریق های شب هنگام در باغات بروجرد و احتمال تغییر کاربریها به روش آتش سوزی به چشم می خورد.به گزارش بازتاب بروجرد  فصل گرما که از راه می رسد جرقه های آتش در زمین های کشاورزی و در عرصه های مختلف افزایش می یابد و همه ساله این آتش سوزیها در عرصه های مختلف دیده می شود.هر ساله در بروجرد نیز شاهد این آتش سوزیها هستیم که این آتش سوزیها در مواردی عمدی و در مواردی هم غیر عمدی اعلام  می شود به طوری که در برخی از موارد آتش زدن علف های هرز و خشک  سبب می شود تا کنترل آن از دست برود و این آتش به سایر زمین های کشاورزی هم سرایت نماید و خسارت های جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد.آتش سوزیهای کوچک و بزرگی که هر کدام موجب تخریب محیط زیست و مرگ خاک می شوند اما شنیده می شود که در برخی از آتش سوزیهای بروجرد به دلیل تغییر کاربری رخ داده است.

البته فصل برداشت گندم در بروجرد از هفته گذشته آغاز شده که برخی از کشاورزان هم بعد از برداشت محصول ، کاه و کلش را آتش می زنند و علیرغم اینکه بارها و بارها در این راستا صحبت شده اما مشاهده می شود که حریق در زمین های کشاورزی متاسفانه رو به افزایش است.در ادامه "نادر موسیوند " معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 270 مورد حریق در زمین های کشاورزی، باغات و عرصه های مختلف شهری و روستایی رخ داده که متاسفانه نسبت به آمار آتش سوزی در سال گشذته افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: بیشتر آتش سوزیها بر اثر جرقه های آتشی است که به صورت غیر عمدی به سمت زمین ها خصوصا زمین هایی که دارای علف های هرز هستند پرتاب  می شوداما در برخی از موارد اندک هم حریق ها به صورت عمدی رخ داده است.به گفته وی حدود دو هکتار از عرصه ها و زمین های مختلف امسال دچار اتش سوزی شده اند که تلاش شده در صورت رخ دادن هر گونه حریق از سرایت ان به سایر نقاط دیگر جلوگیری شود.موسیوند اظهار داشت: با توجه به این که چهار ایستگاه آتش نشانی در بروجرد وجود دارد، در صورت هر گونه حریق در داخل شهر اعزام نیرو در کمتر از 5 دقیقه انجام می شود.


در ادامه " علیرضا برق دهنده" مسئول سازمان پارکها و فضای سبز بروجرد گفت: فضای سبز بروجرد تا کنون آسیب جدی ندیده و فقط حدود یک هکتار از فضای سبز بروجرد دچار آتش سوزی شده است.وی اضافه کرد: البته سازمان پارکها و فضای سبز اقدامات موثری انجام داده تا حریق در فضای سبز رخ ندهد.برق دهنده با انتقاد از اینکه سال گذشته 5 هکتار از فضای سبز بروجرد نابود نشده است گفت: برخی از افراد اصلا توجهی به هکتارها و عدد و ارقام ندارند و به هیچ عنوان فضای سبز بروجرد آسیب ندیده است.
 


در ادامه " مصطفی مصطفی وند" رئیس محیط زیست بروجرد گفت: برخی از حریق ها در بروجرد کاملا به صورت عمدی رخ می دهد چرا که حریق در بسیاری از باغات شب هنگام رخ می دهد و اگر این حریقها به صورت غیر عمدی است چرا در مناطق دیگر از شهر ایجاد نمی شود.وی اضافه کرد: اگر این حریق ها به صورت غیر عمدی است چرا در طول روز که تردد بیشتر است ایجاد نمی شود و در شبها صورت می گیرد و این نشان می دهد که برخی افراد سود جود در نظر دارند تا با ترفندهای مختلفی نسبت به تغییر کاربریها اقداماتی را انجام دهند.به گزارش بازتاب بروجرد سال گذشته نیز برخی از باغات بروجرد نیز برای تغییر کاربری به وسیله اسید و یا آتش سوزی و قطع درختان دچار صدمات زیادی شدند که نیاز است مسئولین مربوطه بیشتر در این راستا توجه داشته باشند.

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ تیر ۱۳۹۵

کامیون حمل بار در میدان آیت اله بروجردی(ره) دچار حریق شد
معاون سازمان آتش نشانی بروجرد گفت: بامداد شنبه یک دستگاه کامیون حمل بار در میدان آیت اله بروجردی(ره) دچار حریق شد که در این حادثه راننده هیچگونه آسیبی ندید.
 


"نادر موسیوند " معاون سازمان آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد  گفت: بامداد روز شنبه یک دستگاه کامیون حمل بار در میدان آیت اله بروجردی(ره) بر اثر نشت گاز داخل اتاق کامیون دچار حریق شد.وی اضافه کرد: پس از نشت گاز داخل اتاق کامیون، آتش سوزی رخ می دهد که پس از تماس با آتش نشانی، نیروهای اطفای حریق پس از یک دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و از سرایت حریق به بار این کامیون جلوگیری شد. به گفته وی این حادثه در ساعت یک بامداد رخ داد و خوشبختانه در این حادثه راننده دچار آسیب نشد و بار هم از حریق محفوظ ماند اما اتاق کامیون بر اثر حریق دچار خسارت شد.موسیوند تصریح کرد: علت این حادثه نشت گاز در داخل اتاق کامیون اعلام شده و متاسفانه تا کنون بارها این گونه حوادث براثر نشت گاز در کامیون از جمله گاز گرفتگی و حریق در کامیون ها رخ داده که نیاز است رانندگان بیشتر توجه نمایند.

تاریخ انتشار: شنبه ۵ تیر ۱۳۹۵
 افزایش بی سابقه آتش سوزی ها در بروجرد
بروجرد - ایرنا - معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی شهرداری بروجرد افزایش آتش سوزی ها در این شهرستان را بی سابقه خواند و گفت: روزانه بیش از 17 مورد آتش سوزی در شهرستان بروجرد رخ می دهد که بیشتر آنها مربوط به اراضی کشاورزی و باغات می باشند.


نادر موسیوند روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: متاسفانه در اغلب روستاهای بروجرد براساس یک تفکر نادرست سنتی، کشاورزان جای کشت محصولات خود را آتش می زنند تا خاک برای سال های بعد حاصلخیرتر شود درحالیکه این اقدام به بافت خاک آسیب می زند.وی اظهار کرد: متاسفانه این آتش سوزی ها به دیگر محصولات کشاورزی سرایت می کنند و خسارات سنگینی بر جا می گذارند.معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی شهرداری بروجرد افزود: علاوه بر آتش سوزی های اراضی کشاورزی که اغلب عمدی و توسط کشاورزان انجام می شوند، حجم آتش سوزی فضای سبز و باغات داخل شهر نیز به دلیل سهل انگاری شهروندان افزایش بی سابقه ای داشته است.وی گفت: شب گذشته بخش دیگری از باغ حافظی بروجرد دچار آتش سوزی شد که با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی به سرعت خاموش گردید ولی زمین کشاورزی روبروی این باغ که جای کشت محصول بود، در آتش سوخت.موسیوند از آتش سوزی بخشی از فضای سبز تپه شهدا، اراضی کشاورزی روستاهای طنجور، قشلاق و دهنو مقدسی در شب گذشته خبر داد و افزود: بامداد امروز نیز یک باب مغازه تجاری در سه راه جعفری بروجرد دچار آتش سوزی شد که با حضور نیروهای آتش نشانی از بروز خسارت های سنگین جلوگیری به عمل آمد.وی اظهار کرد: دیشب یکی از تفرجگاه های شهرستان ملایر نیز دچار آتش سوزی گسترده شده بود که با توجه به درخواست کمک این شهرستان یکی از خودروهای بروجرد به محل آتش سوزی اعزام شد.وی افزود: امکانات آتش نشانی بروجرد جوابگوی حجم بالای آتش سوزی ها هست ولی این آتش سوزی ها خسارت های زیادی به تاسیسات ما وارد می کنند.معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی شهرداری بروجرد گفت: روزانه فقط 10 حلقه شیلنگ نواری 20 متری برای خاموش کردن آتش در بروجرد دچار آسیب می شود که هزینه خرید آنها روزانه 20 میلیون ریال است.وی افزود: خودروهای سنگین سازمان آتش نشانی بروجرد روزانه 2 بار سوخت گیری می شوند که این موضوع نیز هزینه های سنگینی به سازمان تحمیل کرده است.موسیوند از شهروندان و کشاورزان خواست تا از باغات و اراضی کشاورزی و فضای سبز مراقبت بیشتری کنند تا فصل تابستان با کمترین خسارت سپری شود.چهار ایستگاه آتش نشانی در بروجرد فعال است.

تاریخ خبر: 1395/04/02
طی دو روز گذشته
40 مورد آتش سوزی در زمین های کشاورزی بروجرد رخ داده است

 

معاون سازمان آتش نشانی بروجرد گفت: 40 مورد آتش سوزی در زمین های کشاورزی بروجرد طی دو روز گذشته رخ داده است که نشان دهنده افزایش آتش سوزی در زمین های کشاورزی را دارد."نادر موسیوند" معاون سازمان آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: با گرم شدن هوا و آغاز فصل برداشت ها همه ساله آتش سوزی در زمین های کشاورزی افزایش می یابد اما در حال حاضر برداشت در شهرستان بروجرد آغاز نشده ولی حریق در زمین های کشاورزی استارت خورده است.وی اضافه کرد: متاسفانه طی دو روز گذشته 40 مورد آتش سوزی در زمین های کشاورزی بروجرد رخ داده که نیاز است در این مورد بیشتر توجه صورت گیرد.به گفته وی روز جمعه 21 مورد آتش سوزی و روز شنبه 19 مورد در زمین های کشاورزی رخ داده که عامل بیشتر وقوع این حادثه ها عوامل انسانی هستند که بر اثر پرتاب ته سیگار و یا مواردی دیگر حریق صورت می گیرد.موسیوند اظهار داشت: البته به محض تماس با آتش نشانی از گسترده شدن حریق در کل زمین جلوگیری می شود و در همه این موارد اجازه داده نشده حریق به کل زمین و محصول سرایت نماید.وی بیان کرد: با توجه به این که محصول و زحمت یک سال کشاورز در این زمین ها قرار دارد لذا از همه افراد تقاضا می شود نسبت به زمین های کشاورزی حساس باشند.معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی بروجرد تصریح کرد: سال گذشته 232 مورد حریق در زمین های کشاورزی بروجرد رخ داد اما به نظر می رسد اگر حریق در زمین های کشاورزی به همین صورت باشد آمار امسال حریق افزایش یابد.

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵
دقایقی پیش
زمین لرزه 3 ریشتری چالان چولان را لرزاند
دقایقی پیش زمین لرزه 3 ریشتری چالان چولان را لرزاند.


به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، دقایقی پیش زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 3 ریشتر چالان چولان را لرزاند.مدیرکل ستاد بحران لرستان در این باره گفت: ساعت 11:08:41 امروز زمین لرزه‌ای 3 ریشتری در چالان چولان رخ داد.رضا آریایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این زمینه لرزه در 6 کیلومتر عمق زمین به وقوع پیوست.وی عنوان کرد: این زمین لرزه در عرض جغرافیایی 33.642 و طول جغرافیایی 49.046 رخ داده است.لازم به ذکر است تاکنون هیچگونه خسارتی در طی وقوع این زمینه لرزه اعلام نشده است.گفتنی است، در روزهای اخیر چندین زمین لرزه در مقیاس های مختلف بخش اشترینان بروجرد را لرزاند و بزرگترین زمین لرزه‌های به ثبت رسیده در روزهای اخیر در شهرستان بروجرد 3.4 و 3.5 ریشتر بوده است.وقوع زمین لرزه های مکرر در روزهای اخیر بروز نگرانی در میان مردم شهرستان بروجرد را به دنبال داشته است.بر پایه این گزارش، در پی وقوع زمین لرزه‌های مکرر در شهرستان بروجرد همه دستگاه‌‌های اجرایی این شهرستان در 48 ساعت اخیر در حالت آماده‌باش به سر می‌بردند.

تاریخ : ۹۵/۰۳/۲۲

بروجرد برای نهمین بار لرزید


شهر ایما – سرویس خبر : با اعلام رضا آریایی مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان از ساعت ۲ و ۵۰ دقیقه بامداد روز جاری تاکنون ۹ بار در بروجرد و اشترینان زمین لرزه هایی با بزرگی ( به ترتیب ۱٫۴ _ ۲ _ ۱٫۷ _ ۲٫۲ _ ۱٫۷ _ ۲٫۷ – ۳٫۴ و ۳٫۵ ریشتر ) رخ داده که بزرگترین آنها دقایقی پیش با بزرگی ۳٫۴ ریشتر در ساعت ۱۰٫۱۹ دقیقه در اشترینان اتفاق افتاده است.


آریایی با اشاره به اینکه عمق زلزله ها بین ۳ تا ۱۵ کیلومتر از سطح زمین بوده افزود: به جز ۲ رکورد آخر بیشتر این زلزله ها ثبت دستگاهی شده و کمتر کسی متوجه لرزش ها شده است.رضا آریایی تصریح کرد : تاکنون مشکل خاصی رخ نداده ولی با توجه به احتمال ادامه زلزله به دستگاههای اجرایی امدادی آماده باش لازم داده شده است.

تاریخ :1395/03/20

طی 12 ساعت گذشته
بروجرد 8 بار لرزید
از ساعت 2 بامداد پنج شنبه تا کنون اشترینان بروجرد 8 بار لرزید .

به گزارش بازتاب بروجرد زمین لرزه هایی از ساعت 2 بامداد تا کنون در بروجرد به وقوع پیوسته که کوچکترین زلزله 1/4 و بزرگترین زلزله  3/5 ریشتر ثبت شده است."رضا آریایی" رئیس ستاد حوادث غیر مترقبه استان لرستان در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: اولین زمین لرزه ها ساعت 2 و 50 دقیقه بامداد پنج شنبه  ثبت شده که در اشترینان به وقوع پیوسته است.وی اضافه کرد: بیشترین زلزله 3/5 و کمترین 1/4 بوده که مرکز این زلزله ها اشترینان بوده و این زمین لرزه ها در بروجرد نیز محسوس بوده است.به گفته وی این زمین لرزه ها هیچ گونه خسارتی نداشته اما دستگاه های امدادی طی 24 ساعت آینده به صورت آماده باش هستند.آریایی اظهار داشت: این زمین لرزه ها در عمق 15، 12، 10 و 3 کیلومتری زمین رخ داده است.

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵
اختصاصی
17 مورد آتش سوزی در باغات و مزارع بروجرد


محمد غفاری؛ مدیرعامل سازمان آتشنشانی بروجرد در گفت و با پایگاه خبری تحلیلی بروجردما از 17 مورد آتش سوزی در باغات و مزارع کشاورزی شهرستان بروجرد در یک هفته اخیر خبر داد.غفاری اظهار داشت: در این مدت نیز5 مورد گرفتن حیوانات در منازل مسکونی، 3 مورد آسانسور و 3 مورد آتش سوزی در منزل مسکونی را داشته ایم که یک مورد مربوط به انفجار آبگرمکن، یک مورد اتصال برق و یک مورد مربوط نشست گاز می باشد.  وی ادامه داد: 2 مورد تصادفات جاده ای در جاده شهرک شهید بروجردی برخورد یک دستگاه سواری پراید با یک دستگاه وانت که منجر به فوت دو نفر شد و همچنین تصادفی در بلوار امام در برخورد دو دستگاه سمند با یکدیگر که منجر به فوت یک نفر گردید.

به روز شده در : ۱۸ خرداد ۱۳۹۵

تصادف کامیون و ۲۰۶ در میدان زائران کربلا


تصادف بروجرد

تصادف بروجرد
در گفتگو با مهر مطرح شد؛
سانحه رانندگی در بروجرد/ سه نفر کشته شدند
 
بروجرد - رئیس پلیس راه بروجرد از کشته شدن سه نفر بر اثر سانحه تصادف در جاده روستای «دره گرگ» خبر داد.سرگرد کیانوش جودکی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: صبح امروز بر اثر انحراف به چپ خودروی سواری پراید و تصادف به صورت شاخ به شاخ با وانت پیکان تمامی سر نشینان دچار مصدومیت شدند که بعد از انتقال به بیمارستان شهید چمران بروجرد سه نفر از آنها جان خود را از دست دادند.وی عرض کم جاده و بی احتیاطی راننده خودروی پراید را علت اصلی این حادثه دانست و افزود: برای جلوگیری از حوادث این چنینی  نیاز است که افراد به آموزش صحیح و رعایت به اصول رانندگی برای سلامت خود اهمیت دهند.

تاریخ خبر:  پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵
 
 صاعقه، 2 راس دام سنگین را در روستای زرشکه بروجرد تلف کرد
بروجرد - ایرنا - بخشدار مرکزی بروجرد گفت: 2 راس دام سنگین در روستای زرشکه از توابع شهرستان بروجرد با برخورد صاعقه تلف شدند.

محمدعلی گودرزی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یکی از دامداران روستای زرشکه بروجرد ظهر امروز پنجشنبه دام های خود را برای چرا به مراتع نزدیک این روستا برده بود که 2 راس گاو از این دام ها در اثر برخورد صاعقه تلف شدند.وی ارزش این دام ها را 130 میلیون ریال عنوان کرد و از دامداران خواست دام های خود را نسبت به حوادث غیر مترقبه بیمه کنند تا هنگام حادثه ضرو و زیان وارده جبران شود.بخشدار مرکزی بروجرد اظهار کرد: مهندسان جهاد کشاورزی بروجرد در اولین فرصت برای تعیین دقیق خسارت وارد شده به روستای زرشکه مراجعه می کنند.ظهر امروز پنجشنبه بارش پراکنده باران در شهرستان بروجرد با رعد و برق و صاعقه همراه بود.

تاریخ خبر: 1395/02/30
 
3 کشته در برخورد سواری پراید با اتوبوس در بروجرد
 

‌فرمانده انتظامی بروجرد گفت: بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پراید با یک دستگاه اتوبوس در یکی از روستاهای شهرستان بروجرد سه تن جان باختند.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، سرهنگ علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک دستگاه سواری پراید و اتوبوس روز گذشته(18 اردیبهشت) در روستای "قلعه ثمورخان" بروجرد با یکدیگر برخورد کردند.وی افزود: به دنبال این سانحه، راننده و دو تن از سرنشینان پراید فوت شدند.دلیری بیان کرد: کارشناسان علت این حادثه را انحراف به چپ سواری پراید اعلام کردند.

‌* عکس خبر تزئینی است*
تاریخ خبر: دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵
 مرگ سه نفر در تصادف پراید با اتوبوس در جاده بروجرد- اراك
بروجرد - ایرنا - فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: تصادف اتوبوس با پراید در جاده بروجرد - اراك منجر به كشته شدن سه تن از سرنشینان خودروی پراید شد.
سرگرد كیانوش جودكی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سانحه رانندگی در كیلومتر 24 جاده بروجرد به اراك رخ داده است.وی اظهار كرد: دلیل این تصادف انحراف به چپ خودروی پراید در اثر خستگی و خواب آلودگی راننده بوده است.فرمانده پلیس راه بروجرد از رانندگان خواست ضمن رعایت قوانین از رانندگی هنگام خستگی و خواب آلودگی خودداری كنند.جاده بروجرد - اراك با توجه به قرار گرفتن در محور ترانزیتی شمال به جنوب كشور از ترافیك سنگینی برخواردار است؛ این جاده در برخی نقاط دوطرفه بوده و ایمن نیست كه همواره در طول سال سوانح رانندگی منجر به مرگ در آن رخ می دهد.آزاد راه اراك - بروجرد - خرم آباد در حال احداث است كه با تكمیل آن بخش عمده ای از ترافیك محور بروجرد - اراك به این آزادراه منتقل می شود.

تاریخ خبر: 1395/02/15
 یك كارگاه مبل سازی در بروجرد دچار آتش سوزی شد
بروجرد - ایرنا - معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد از وقوع آتش سوزی در یك كارگاه مبل سازی در منطقه اسلام آباد این شهرستان خبر داد.

نادر موسیوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این آتش سوزی به حدی وسیع بود كه نیروهای آتش نشانی سه مركز بروجرد وارد كار شدند و توانستند در حدود 30 دقیقه آن را خاموش كنند.وی با بیان اینكه علت اصلی این حادثه در دست بررسی است، گفت: وجود مواد و مشتقات نفتی مانند تینر در محل كارگاه باعث شعله ور شدن آتش و سخت تر شدن كار نیروهای آتش نشان شده بود.وی افزود: در این اتش سوزی چندین بشكه مواد نفتی به همراه لوازم مبل سازی مانند ابر، پارچه و چوب در آتش سوختند ولی خوشبختانه مصدومیت انسانی در پی نداشت.موسیوند به صاحبان كارگاه های تولیدی بروجرد توصیه كرد تا با توجه به گرم شدن هوا از قرار دادن مواد آتش زا و مشتقات نفتی در معرض نور شدید آفتاب و یا حرارت پرهیز نمایند.

تاریخ خبر: 1395/02/07
 آتش نشانی بروجرد نسبت به شنا در آب های عمیق هشدار داد
بروجرد - ایرنا - معاون عملیاتی و خدمات ایمنی آتش نشانی بروجرد نسبت به شنا در رودخانه ها و آب های عمیق این شهرستان هشدار داد.

نادر موسیوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به آب و هوای مطبوع و فرارسیدن فصل گرما افرادی كه با اصول شنا آشنایی كافی ندارند از آب تنی در آب های عمیق و رودخانه های پرآب پرهیز كنند.وی اظهار كرد: امسال با توجه به بارش نزولات جوی و پرآب شدن سدها و رودخانه ها، خطر غرق شدگی نیز بیشتر است لذا امیدواریم شهروندان و به ویژه جوانان به تابلوهای هشدا دهنده 'خطر غرق شدگی' كه توسط نهادهای مختلف در دریاچه ها و سدها نصب شده اند توجه بیشتری نمایند تا از بروز هرگونه حادثه ای جلوگیری شود.وی از خانواده ها خواست در طبیعت و تفرجگاه های دور دست با دقت بیشتری از كودكان خود مراقبت نمایند.معاون عملیاتی و خدمات ایمنی آتش نشانی بروجرد گفت: متاسفانه روز گذشته جوان 25 ساله ای در سد روستای وركوه بروجرد غرق شد.وی افزود: نیروهای تجسس و غواص بروجرد پس از اطلاع از این حادثه به محل اعزام شدند و جسد این جوان را پس از یك ساعت جستجو از آب گل آلود بیرون كشیدند.موسیوند اظهار كرد: علت اصلی این حادثه توسط پلیس در دست بررسی است.شهر بروجرد دارای چهار ایستگاه آتش نشانی است.

تاریخ خبر: 1395/02/07
جوان 25 ساله بروجردی در سد روستای ورکوه بروجرد غرق شد
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد گفت:  جوان 25 ساله بروجردی در سد روستای ورکوه بروجرد غرق شد.
 

"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: ظهر امروز پاسگاه شیروان از روستاهای بروجرد با سازمان آتش نشانی بروجرد تماس گرفتند و غرق شدن یک جوان را اطلاع دادند. وی اضافه کرد: این جوان 25 ساله بروجردی شب گذشته با خودروی شخصی از منزل خارج شده بود و به علت تاخیر در بازگشت به منزل خانواده وی اقدام به جستجو کرده بودند که خودروی وی در نزدیکی سدی در روستای ورکوه پیدا شده بود و به پاسگاه اطلاع داده بودند.به گفته وی نیروهای تجسس و غواص آتش نشانی بروجرد پس از اعزام به محل حادثه و جستجو در آب گل آلود سرانجام پس از یک ساعت متاسفانه جسد وی را از آب بیرون کشیدند.موسیوند اظهار داشت: این حادثه در سد روستای ورکوه که یک منطقه کوهستانی است رخ داده و جوان 25 ساله ای جان خود را از دست داد.وی بیان کرد: علت این حادثه در دست بررسی است اما به همه شهروندان توصیه می شود با توجه به گرم شدند هوا از شنا کردن در سدها و رودخانه های ممنوعه جدا خودداری کنند تا این گونه حوادث تلخ رخ ندهد.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد:
حضور به موقع آتش نشانی و نیروی انتظامی مانع خودکشی یک مرد در بروجرد شد
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد گفت: حضور به موقع آتش نشانی و نیروی انتظامی مانع خودکشی یک مرد در بروجرد شد.
 
"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: یک مرد بروجردی که قصد خودکشی به وسیله آتش را داشت، با تماس به موقع به 110 و آتش نشانی ، ماموران این دو سازمان بلافاصله در محل حاضر شدند.وی اضافه کرد: پس از حضور نیروها در محل مشاهده شد که این فرد خود را در منزل محبوس کرده و گاز خام کل فضای منزل را فراگرفته و قصد دارد که با آتش زدن خودکشی نماید.به گفته وی در حالی که آتش تازه شعله ور شده بود اما نیروهای آتش نشانی مانع رسیدن آتش به کل فضای منزل و شخص شدند و این فرد را بلافاصله از محل حادثه دور کردند.موسیوند اظهار داشت: پس از خارج کردن این فرد، شعله های آتش خاموش شد و این فرد که قصد خودکشی داشت از مرگ نجات یافت.

تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
خسارت 85 میلیاردی سرما به اراضی کشاورزی بروجرد
 

 
‌مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: سرما 85 میلیارد ریال به اراضی باغی و کشاورزی شهرستان خسارت زد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، رضا امینی در جمع خبرنگاران، افزود: شرایط جوی و کاهش دمای هوا در روزهای پایانی سال 94 و نیمه نخست فروردین‌ماه امسال موجب وارد شدن 85 میلیارد ریال خسارت به اراضی باغی و کشاورزی شهرستان بروجرد شد.وی اظهار کرد: از این میزان خسارت، 70 میلیارد ریال مربوط به اراضی باغی و مابقی مربوط به اراضی کشاورزی گندم و جو است.مدیرجهاد کشاورزی بروجرد تصریح کرد: بر اثر سرمازدگی 720 هکتار از سطح باغات بروجرد و 3000 هکتار از اراضی گندم و جو آبی و دیم این شهرستان با درصدهای مختلف دچار خسارت شدند.امینی اضافه کرد: بیشترین خسارت به اراضی باغی گیلاس، زردآلو، بادام و گردو وارده شده است.وی خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی و 300 هکتار از باغات بروجرد تحت پوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.

شنبه ۲۱ فروردین
۱۳۹۵
بارندگیهای شدید در بروجرد 730 میلیارد ریال خسارت وارد کرد
معاون عمرانی فرمانداری بروجرد گفت: بارندگیهای شدید و سیل آسا در بروجرد طی چند روز گذشته 730 میلیارد ریال به بخش های مختلف خسارت وارد کرد.

"محمد کیانی" معاون عمرانی فرمانداری بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: طی شش روز بارندگی و سیلابی شدن در بروجرد خسارتهایی در بخش های مختلف وارد شد که طی سالهای اخیر بی نظیر بوده است.وی اضافه کرد: بارندگیها به بخش های کشاورزی، راه، مسکن، منابع آب، عمران شهری، آب و فاضلاب شهری، میراث فرهنگی و آب و فاضلاب روستایی خسارت وارد کرده است.به گفته وی بیشترین خسارتها مربوط به بخش کشاورزی بوده که بیش از 26 میلیارد تومان خسارت وارد شده که در این راستا 21 مزرعه پرورش ماهی دچار آبگرفتگی شدند و بیش از سه میلیارد ریال خسارت به این بخش وارد شده است.معاون عمرانی فرمانداری بروجرد اظهار داشت: در مجموع بارندگیهای شدید باران در بروجرد بیش از 730 میلیارد ریال خسارت برجای گذاشت.کیانی اظهار داشت: بعد از پایان بارشهای سیل آسا همه خسارتهای برآورد شده و قرار است که به مرکز استان ارائه شود.وی بیان کرد: طی چند روز گذشته بازدید های مختلفی از مناطقی که دچار خسارت شده اند به عمل آمده است.به گزارش بازتاب بروجرد میزان بارندگیهای اخیر طی شش روز به 188 میلیمتر رسید.

تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵
 سیل، افزون بر 738 میلیارد ریال به شهرستان بروجرد خسارت زد
بروجرد - ایرنا - معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار ویژه بروجرد گفت: باران های سیل آسای هفته گذشته 738 میلیارد و 600 میلیون ریال به بخش های مختلف شهرستان بروجرد خسارت وارد كرد.

 
محمد كیانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این خسارت به بخش های مختلف از جمله كشاورزی، شیلات، راه وشهرسازی، مسكن شهری و روستایی، منابع آب، كانال های آب بر كشاورزی، عمران شهری و بناهای تاریخی وارد شده است.وی اظهار كرد: بارندگی سیل آسا منجر به وارد شدن خسارت به 27 بنای تاریخی، 21 مركز پرورش ماهی و وارد شدن خسارت 264 میلیارد ریالی به بخش كشاورزی بروجرد شد.معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار ویژه بروجرد افزود: سیل همچنین 130 میلیارد ریال خسارت به927 واحد مسكونی شهری و روستایی وارد كرد.وی گفت: 130 میلیارد ریال به جاده های اصلی و فرعی و پنج میلیارد ریال به كانال های آب بر بروجرد خسارت وارد شده است.به دلیل بارش های فراوان در بروجرد به ویژه در فروردین ماه، میزان بارندگی سال زراعی جاری در این شهرستان به 645 میلیمتر رسیده كه این میزان در مدت مشابه پارسال 406 میلیمتر بوده است.فعالیت سامانه بارش زای هفته گذشته در بروجرد از یكشنبه گذشته در بروجرد فعال و در كمتر 6 روز 186 میلیمتر بارش داشت كه اوج این بارش ها در روزهای سه شنبه و چهارشنبه بود.

تاریخ خبر:1395/01/30
 بارندگي سيل آسا به 27 بناي تاريخي بروجرد خسارت وارد كرد
بروجرد - ايرنا - رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بروجرد گفت: بارندگي هاي سيل آساي هفته گذشته به 27 بناي تاريخي شهرستان بروجرد خسارت وارد كرد.

 
حجت الله يارمحمدي روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: خسارت وارد شده به اين بناهاي تاريخي 21ميليارد و 700 ميليون ريال مي باشد.وي گفت: مساجد جامع و امام خميني(ره)، خانه افتخارالاسلام و قلعه هزارجريب از جمله بناهاي تاريخي هستند كه در اثر بارندگي هاي شديد هفته گذشته دچار آسيب و خسارت شدند.رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بروجرد افزود: با توجه به ادامه بازديدها از بناهاي تاريخي بروجرد، احتمال افزايش آمار بناهاي خسارت ديده وجود دارد.وي اظهار كرد: فهرست بناهاي خسارت ديده و مبلغ ريالي اين خسارت ها به ستاد بحران شهرستان بروجرد ارايه شده و اميد است در اولين فرصت با تامين اعتبار لازم در راستاي بازسازي اين بناها اقدام شود.يارمحمدي افزود: بيش از 400 اثر تاريخي در شهرستان بروجرد وجود دارد كه از اين تعداد 170 بناي تاريخي در فهرست آثار ملي ثبت شده است.وي گفت: بناهاي تاريخي شهرستان بروجرد قدمت بالايي دارند و حفظ و حراست از آنها همواره مورد توجه بوده است.
 
تاریخ خبر:1395/01/30

تخريب 21 مركز پرورش ماهي بروجرد در سيل
بروجرد - ايرنا - رئيس اداره شيلات بروجرد از تخريب 21 مركز پرورش ماهي اين شهرستان در اثر سيل خبر داد.

 

 
غلامحسين اكبري روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا با اشاره به وجود 36 مركز پرورش ماهي در بروجرد افزود: بارندگي هاي شديد هفته گذشته منجر به تخريب بين 10 تا 100 درصد 21 مركز پرورش ماهي شهرستان بروجرد شد.وي اظهار كرد: 37 ميليارد ريال به اين مراكز خسارت وارد شد كه 32 ميليارد ريال از اين ميزان خسارت ناشي از تخريب مزارع پرورش ماهي و تلف شدن ماهي ها در آب و پنج ميليارد ريال ديگر ناشي از خسارت به زيرساخت ها و تاسيسات اين مراكز بود.رئيس اداره شيلات بروجرد افزود: آمار خسارت هاي وارد شده تقريبي است و پس از فروكش كردن سيلاب و زلال شدن آب رودخانه ها احتمال تغيير آمار وجود دارد.وي گفت: در اثر تخريب مراكز پروش ماهي، ماهيان قزل آلاي اين مراكز در مسير سيلاب قرار گرفته و از بين رفته اند.وي افزود: با توجه به شدت بارش ها و اعلام هواشناسي، هشدارهاي لازم در چند روز اخير به پرورش دهندگان ماهي داده شد.سالانه يكهزار و 500 تن ماهي در مراكز پرورش ماهي شهرستان بروجرد توليد مي شود.ميزان بارندگي در فروردين امسال 211 ميليمتر بوده كه 103 ميليمتر آن در سه شبانه روز ثبت شد و منجر به وقوع سيلاب در منطقه گرديد.اين بارش كم سابقه موجب آبگرفتگي معابر شهري و روستايي و وقوع سيل در برخي نقاط شهرستان بروجرد شد.

تاریخ خبر:1395/01/29
 سیل، بیش از 264 میلیارد ریال به بخش كشاورزی بروجرد خسارت زد
بروجرد - ایرنا - مدیر جهاد كشاورزی بروجرد گفت: بارندگی های سیل آسای هفته گذشته موجب وارد شدن 264 میلیارد و 500 میلیون ریال خسارت به بخش كشاورزی شهرستان بروجرد شد.

رضا امینی روز یكشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این خسارت ها شامل تخریب كانال های آبرسانی سنتی، جاده های بین مزارع، قنوات، بخش زراعت، باغبانی، شیلات و دامپروری می باشند.وی اظهار كرد: 900 هكتار از باغات شهرستان بروجرد به دلیل بارندگی شدید و كاهش دما خسارت دیدند.مدیر جهاد كشاورزی بروجرد مجموع اراضی باغی مثمر و غیرمثمر بروجرد را 14 هزار و 177 هكتار عنوان كرد و افزود: مجموع باغ های مثمر بارور این شهرستان 9 هزار و 752 هكتار می باشند.وی میزان تولید محصولات باغی بروجرد را 80 هزار و 594 تن اعلام كرد و گفت: 25 درصد باغ های مثمر بارور استان لرستان در شهرستان بروجرد واقع شده اند.مدیر جهاد كشاورزی بروجرد مجموع اراضی كشاورزی تحت پوشش این شهرستان را 68 هزار هكتار دانست و افزود: از این میزان، 34 هزار هكتار محصولات دیم و 34 هزار هكتار دیگر را محصولات آبی تشكیل می دهند.امینی افزود: سالانه بیش از 10 هزار میلیارد ریال محصول كشاورزی در بروجرد تولید می شود.شهرستان بروجرد تامین كننده 35 درصد از تولیدات باغی استان لرستان است.

تاریخ خبر:1395/01/29
 سيل، 130 ميليارد ريال به جاده هاي اصلي و فرعي بروجرد خسارت وارد كرد
بروجرد - ايرنا - رئيس اداره راه و شهرسازي بروجرد گفت: بارش هاي سيل آساي هفته گذشته، 130 ميليارد ريال به جاده هاي اصلي و فرعي شهرستان بروجرد خسارت وارد كرد.

 
حبيب الله جمشيدي روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: 70 كيلومتر از جاده هاي بروجرد شامل 50 كيلومتر راه روستايي و 20 كيلومتر راه اصلي به دليل باران هاي سيل آسا تخريب شدند و نياز به روكش مجدد آسفالت دارند.وي اظهار كرد: حدود 30 دستگاه ابنيه فني در راه هاي اصلي و 30 دستگاه در راه هاي روستايي نيز بايد تعمير و بازسازي شوند.بارش سيل آساي باران در هفته گذشته خسارات زيادي به زيرساخت هاي شهرستان بروجرد از جمله واحدهاي مسكوني شهري و روستايي، مزارع پرورش ماهي و راه هاي اصلي و فرعي وارد كرد.

تاریخ خبر:1395/01/28
 خسارت پنج میلیارد ریالی سیل به كانال های آب بر بروجرد
بروجرد - ایرنا - مدیر امور آب منطقه ای شهرستان بروجرد گفت: بارندگی های سیل آسای هفته گذشته حدود پنج میلیارد ریال به كانال های آب بر شهرستان بروجرد خسارت وارد كرد.

غلامحسین بنادری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شدت بارندگی و افزایش دبی رودخانه های بروجرد باعث وارد آمدن خسارت به مجموع كانال های اصلی آب بر و بندهای انحرافی این شهرستان شد.وی اظهار كرد: شدت بارش ها به حدی بود كه چندین دهنه پل تخریب و آب از روی پل رحیم آباد بروجرد گذشت.وی رودخانه سیلاخور بروجرد را فاقد شیب لازم دانست و افزود: این امر باعث جمع شدن آب باران در دشت سیلاخور و وارد آمدن خسارت به اراضی كشاورزی شد.وی اضافه كرد: اگر رودخانه سیلاخور لایروبی می شد، بدون شك میزان خسارت وارد شده كمتر می شد.بنادری با بیان اینكه رودخانه سیلاخور در سال 1385 لایروبی شده است، گفت: 45 میلیارد ریال اعتبار برای لایروبی این رودخانه و جلوگیری از گستردگی دامنه سیلاب در آینده نیاز است.وی میزان بارندگی در سال زراعی جاری تاكنون را 640 میلیمتر عنوان كرد و افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال(231 میلیمتر) افزایش یافته است.وی مجموع بارندگی در فروردین ماه امسال را 211 میلیمتر اعلام كرد و گفت: میزان بارندگی در فروردین ماه پارسال حدود 172میلیمتر بود.بارش سیل آسای هفته گذشته در شهرستان بروجرد باعث وارد آمدن خسارت فراوان به زیرساخت های این شهرستان شد.

تاریخ خبر:1395/01/28

 
 بارندگی، 130میلیارد ریال به واحدهای مسكونی بروجرد خسارت وارد كرد
بروجرد - ایرنا - رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی بروجرد گفت: بارندگی سیل آسای هفته گذشته، 130 میلیارد ریال به واحدهای مسكن روستایی و شهری بروجرد خسارت وارد كرد.

سید حسین ریاضتی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در اثر بارندگی شدید و جاری شدن آب در سطح روستاها و منازل، 927 واحد مسكونی بروجرد به نوعی دچار آسیب و خسارت شدند.وی گفت: 680 واحد از این واحدهای آسیب دیده باید تعمیر و 247 واحد باید تخریب و دوباره احداث شوند.رئیس بنیاد مسكن انقلاب اسلامی بروجرد افزود: در شهرهای بروجرد و اشترینان نیز 160 واحد مسكونی نیازمند تعمیرات و 27 واحد به تخریب و احداث مجدد نیاز دارند.وی اظهار كرد: 150 واحد مسكونی در بخش اشترینان نیازمند تعمیر و 50 واحد نیازمند احداث مجدد است.ریاضتی افزود: 370 واحد مسكونی نیز در بخش مركزی نیازمند تعمیر و 170 واحد نیازمند احداث مجدد می باشند.وی گفت: اعتبار پیش بینی شده برای تعمیر هر واحد مسكونی 100 میلیون ریال و برای احداث هر واحد، 250 میلیون ریال می باشد كه انتظار می رود با تامین اعتبار مورد نیاز این اقدامات به منظور حمایت از روستاییان انجام شوند.شهرستان بروجرد دارای 19 هزارو 500 واحد مسكونی روستایی است كه بعد از زلزله سال 1385، 16هزارو 500 واحد از این تعداد بازسازی و مقاوم سازی شدند.بارش سیل آسای باران در هفته گذشته خسارات زیادی به زیرساخت های شهرستان بروجرد از جمله واحدهای مسكونی شهری و روستایی و مزارع پرورش ماهی وارد كرد.

تاریخ خبر:1395/01/28

 
  سه شهروند بروجردی در اثر انفجار گاز مصدوم شدند
بروجرد - ایرنا - معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: عصر جمعه یك ساختمان مسكونی به دلیل نشت گاز در شهرك شهید كشوری بروجرد منفجر و باعث مصدومیت سه تن از شهروندان شد.

نادر موسیوند روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحد مسكونی كاملا تخریب شد و دو واحد مسكونی مجاور آن تا 50 درصد آسیب دیدند.وی اظهار كرد: در این حادثه سه تن مصدوم شدند كه دو تن از آنها به صورت سرپایی در بیمارستان مداوا شدند و یك جوان 22 ساله بر اثر شدت سوختگی به بیمارستانی در اصفهان اعزام شد.وی این حادثه را دومین انفجار ناشی از تجمع گاز خام در سال جاری دانست و افزود: افزایش این حوادث به رغم هشدارهای ایمنی و انتشار اخبار، نگران كننده است.موسیوند از شهروندان خواست تمام اتصالات، شیلنگ ها، دودكش بخاری ها و آب گرمكن ها را به مراتب بررسی كنند.چهار ایستگاه اتش نشانی در شهر بروجرد فعال است.
تاریخ خبر:1395/01/28

 
انفجار گاز در بروجرد یک ساختمان را تخریب و سه نفر را مصدوم کرد
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد گفت: انفجار گاز در شهرک شهید کشوری بروجرد یک ساختمان را تخریب و سه نفر را مصدوم کرد.

 
"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: عصر امروز انفجار در یک ساختمان مسکونی واقع در شهرک شهید کشوری بروجرد سبب تخریب یک واحد مسکونی شد.وی اضافه کرد: در این حادثه سه نفر مصدوم شدند که دو نفر به صورت سرپایی در بیمارستان مداوا شدند و یک جوان 22 ساله بر اثر شدت سوختگی در حال اعزام به بیمارستانهای مجهز می باشد.به گفته وی همچنین بر اثر این حادثه ساختمان اصلی به صورت کامل فرو ریخت و دو ساختمان همجوار بیش از 50 درصد دچار خسارت شدند.موسیوند اظهار داشت: علت این حادثه تجمع و نشت گاز اعلام شده است.وی بیان کرد: در انفجارهای ناشی از نشت گاز خام، جرقه های اولیه ای رخ می دهد که در صورتی که شخصی در صحنه حادثه باشد دچار سوختگی شدید می شود که در حادثه امروز این جوان 22 ساله در هنگام وقوع حادثه حضور داشته و به شدت مصدوم شده است.معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد از همه شهروندان خواست تا چند وقت یکبار سیستم اتصالات گازی را چک کنند تا این گونه حوادث رخ ندهد.
تاریخ انتشار: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵
 سیل، 10 مركز پرورش ماهی در اشترینان بروجرد را تخریب كرد
بروجرد - ایرنا - بخشدار اشترینان بروجرد گفت: سیل، 10 مركز پرورش ماهی را در بخش اشترینان بروجرد تخریب كرد.

 
محسن یعقوبی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مراكز پرورش ماهی از روستاهای امیرآباد تا قلعه حاتم بروجرد از آب رودخانه استفاده می كردند.وی اظهار كرد: این استخرهای پرورش ماهی با سیل و افزایش دبی رودخانه تا یك و نیم متر زیر آب رفتند و سیل، تمام ماهی های این استخرها را با خود برد.بخشدار اشترینان بروجرد با بیان اینكه خسارت زیادی به این مراكز پرورش ماهی وارد شده است، افزود: میزان ریالی خسارات وارد شده در حال بررسی است و به زودی اعلام می شود.سالانه یكهزار و 500 تن ماهی در مراكز پرورش ماهی شهرستان بروجرد تولید می شود.103 میلیمتر بارندگی در شبانه روز گذشته در شهرستان بروجرد ثبت شده است.این بارش كم سابقه موجب آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و وقوع سیل در برخی نقاط شهرستان بروجرد شد.
تاریخ خبر:1395/01/26

 
 ریزش یك واحد مسكونی در بروجرد در اثر بارندگی
بروجرد - ایرنا - معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد گفت: یك واحد مسكونی در خیابان شریعتی بروجرد چهارشنبه شب به دلیل بارش شدید باران ریزش كرد.

 
نادر موسیوند روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحد مسكونی قدیمی، فرسوده و تا حدودی غیرقابل استفاده بود كه در اثر بارندگی فرو ریخت ولی تلفات جانی نداشت.وی اظهار كرد: همچنین دو مورد آتش سوزی در خیابان سعدی و شهرك مهرگان بروجرد رخ داد كه هر دو در اثر اتصال سیم های برق به دلیل بارندگی رخ دادند.وی افزود: با حضور به موقع ماموران آتش نشانی خوشبختانه از بروز خسارت های مالی زیاد در این دو حادثه آتش سوزی جلوگیری شد.موسیوند گفت: تمامی نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی در روزهای بارانی گذشته در ایستگاه ها آماده باش هستند.وی افزود: به دنبال بارش شدید باران در شب گذشته و آبگرفتگی معابر به ویژه در روستاها، نیروهای عملیاتی این سازمان همراه با نیروهای هلال احمر، خدمات شهری شهرداری و سایر نیروهای امدادگر برای رفع آبگرفتگی به روستاها اعزام شدند.به گزارش اداره هواشناسی بروجرد بارندگی 24 ساعت گذشته بروجرد 103 میلیلمتر بوده است.
تاریخ خبر:1395/01/26
 ریزش كوه در محور بروجرد - بیرانشهر
بروجرد - ایرنا - رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد از ریزش كوه در اثر بارش شدید باران در محور بروجرد- بیرانشهر خبر داد

 
حبیب الله جمشیدی چهارشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ریزش كوه در این محور تردد روستاییان و خودروهای این محور با مشكل مواجه شده است.وی اظهار كرد: برای بازگشایی این محور یك تیم امداد راهداری با تجهیزات و ماشین آلات كامل به منطقه اعزام شده است.رئیس اداره راه و شهرسازی بروجرد افزود: با توجه به شدت بارش باران در روزهای اخیر جاده های اصلی و روستایی لغزنده می باشند لذا از رانندگان انتظار می رود از تردد غیر ضروری خودداری كنند.وی گفت: هم اكنون تردد در محورهای اصلی شهرستان بروجرد برقرار است و هیچ حادثه رانندگی امروز چهارشنبه رخ نداده است.روستای آبسرده در 17 كلیومتری جنوب بروجرد واقع شده است.
تاریخ خبر:1395/01/25
 حادثه رانندگی در محور بروجرد به ملایر سه كشته برجا گذاشت
بروجرد - ایرنا - فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: حادثه رانندگی در محور بروجرد به ملایر سه كشته برجا گذاشت.

 
سرگرد كیانوش جودكی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه بین یك دستگاه خودروی پژو با پلاك دولتی و یك دستگاه پراید رخ داد.به گفته وی متاسفانه در این حادثه یك تن از سرنشینان خودروی پژو و دو تن از سرنشینان خودروی پراید جان خود را از دست دادند.وی اظهار كرد: بنا بر اعلام كارشناس پلیس راه بروجرد، علت این حادثه ناتوانی راننده پژو در كنترل خودرو به دلیل لغزندگی جاده بوده است.جاده بروجرد به ملایر در برخی نقاط به دلیل عرض كم، دو طرفه بودن و وجود چند تقاطع خطرناك از جاده های پرحادثه منطقه می باشد.
تاریخ خبر:1395/01/24
 مصدومیت سه شهروند بروجردی در اثر انفجار گاز خام
بروجرد - ایرنا - معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بروجرد از مصدومیت سه شهروند بروجردی در اثر انفجار گاز خام در این شهرستان خبر داد.

 
نادر موسیوند روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این حادثه در شهرك نیاوران بروجرد رخ داد كه بر اثر آن یك واحد منزل مسكونی دو طبقه خسارت دید و سه تن از ساكنان این واحد مسكونی به شدت مصدوم شدند.وی دلیل وقوع این انفجار را نشت و تجمع گاز خام عنوان كرد و گفت: این انفجار با صدای مهیبی همراه بود.وی با هشدار به شهروندان در خصوص بررسی مداوم اتصالات گاز و برق افزود: این حادثه نخستین انفجار سال جاری در بروجرد بود.موسیوند به افزایش آتش سوزی در خودروها اشاره كرد و افزود: امروز صبح یك دستگاه خودرو پژو در مقابل بیمارستان امام خمینی(ره) بروجرد به طور ناگهانی دچار آتش سوزی شد كه توسط نیروهای آتش نشانی خاموش شد.وی اظهار كرد: متاسفانه در فروردین ماه امسال 23 مورد آتش سوزی خودرو به صورت عمدی و غیرعمدی در بروجرد رخ داده است.وی اتصالی برق و نشت بنزین و گاز را از مهمترین دلایل آتش سوزی در این خودروها دانست و افزود: این موضوع نگران كننده است لذا كارشناسان باید عوامل آن را بررسی كنند.موسیوند خاموش كردن آتش سوزی در هفت منزل مسكونی و سه واحد تجاری و چهار مورد امداد و نجات در آسانسور را از دیگر اقدامات سازمان آتش نشانی در فروردین ماه دانست.بروجرد دارای چهار ایستگاه آتش نشانی است.
تاریخ خبر:1395/01/23

 
طی 24 ساعت گذشته
دو تصادف در محورهای بروجرد سه کشته و دو مجروح بر جای گذاشت
فرمانده پلیس راه بروجرد گفت: با توجه به بارش باران و لغزندگی جاده ها دو تصادف در محورهای بروجرد سه کشته و دو مجروح بر جای گذاشته است.


 
سروان "کیانوش جودکی" فرمانده پلیس راه بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: بارش باران سبب لغزندگی جاده ها می شود که در صورت رعایت نکردن سرعت مطمئنه ممکن است حوادث تلخی رخ دهد.وی اضافه کرد: امروز یک تصادف در محور بروجرد به سمت ملایر رخ داد که بر اثر برخورد یک دستگاه پژو با خودروی پراید سه نفر کشته شدند.به گفته وی علت اصلی حادثه لغزندگی جاده ها اعلام شده است.جودکی اظهار داشت: همچنین روز گذشته یک تصادف در گردنه زالیان بروجرد به وقوع پیوست که براثر این حادثه نیز دو نفر مجروح شدند.فرمانده پلیس راه بروجرد اظهار داشت: طی دیروز و امروز دو تصادف در بروجرد منجر به کشته و مجروح شدن پنج نفر شده است که از همه رانندگان با توجه به شرایط جوی درخواست می شود با سرعت مطمئنه حرکت نمایند.وی بیان کرد: بستن کمربند ایمنی در خودرو سبب می شود تا در صورت بروز هر گونه حادثه یا واژگونی افراد آسیب کمتری ببینند و به همه توصیه می شود بستن کمربند ایمنی فراموش نشود.جودکی اظهار داشت: به همه رانندگان توصیه می شود از سفرهای غیر ضروری جدا خودداری کنند تا شاهد این گونه حوادث نباشیم.
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵
انفجار گاز در بروجرد سه نفر را به شدت مصدوم کرد
معاون عملیاتی آشت نشانی بروجرد گفت: انفجار در ساختمانی بر اثر نشت گاز خام  سه نفر از ساکنین را راهی بیمارستان کرد.

"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: شب گذشته ساعت یک بامداد بر اثر نشت گاز خام در یک ساختمان دو طبقه در شهرک نیاوران بروجرد انفجاری مهیب رخ داد.وی اضافه کرد: بر اثر این انفجار سه نفر از ساکنین این ساختمان به شدت مصدوم و راهی بیمارستان شدند.به گفته وی این انفجار سبب  خسارت هایی به دو طبقه سختمان شد و همه شیشه های پنجره ها فرو ریخت.موسیوند اظهار داشت: به همه شهروندان توصیه می شود تا سیستم های گازی منزل را چک کنند تا از بروز این گونه حوادث جلوگیری شود.
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵
 رئیس پلیس راه استان لرستان در گفت‌وگو با تسنیم:
تصادف در محور خرم‌آباد- بروجرد ۱ کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت

رئیس پلیس راه استان لرستان گفت: تصادف یک دستگاه پژو با یک دستگاه تریلر کشنده در محور خرم‌آباد- بروجرد ۱ کشته و ۲ مجروح برجای گذاشت.سرهنگ مرتضی چغلوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: بر اثر تصادف یک دستگاه پژو با یک دستگاه تریلر کشنده در محور خرم‌آباد- بروجرد یک نفر کشته و دو نفر مجروح شد.وی افزود: تصادف در ساعت 11 ظهر امروز رخ داد که یک نفر در دم جان باخت و دو نفر مجروح به بیمارستان منتقل شدند.رئیس پلیس راه استان لرستان علت تصادف را لغزندگی جاده و عدم توجه به جلو پژو اعلام و عنوان کرد: این تصادف سبب برخورد یک خودرو با گاردریل شد.
تاریخ خبر:۲۳ فروردين ۱۳۹۵

 
زمین لرزه ۳.۷ ریشتری بروجرد را لرزاند

 
بروجرد - زلزله ای به بزرگی۳.۷ ریشتر بروجرد در استان لرستان را لرزاند.مدیر کل مدیریت بحران استان لرستان در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: مطابق برآورد اولیه موسسه ژئوفیزیک این زمین لرزه با شدت ۳.۷ در شهرستان بروجرد به وقوع پیوست.رضا آریایی زمان وقوع این زلزله را ساعت ۱۵ و ۵۵ دقیقه و ۲۲ ثانیه ظهر امروز جمعه ذکر کرد و افزود: تا کنون از این زمین لرزه خسارتی گزارش نشده است.وی عمق وقوع این زمین لرزه را ۱۰ کیلومتر اعلام کرد و گفت: مرکز این زمین لرزه بر اساس گزارش مرکز زلزله نگاری کشوری به عرض و طول جغرافیایی ۳۳.۸۷۹ و ۴۸.۷۱۴ بوده است.بنابر این گزارش استان لرستان به علت قرارگیری بر روی منطقه لرزه ای زمین ساخت زاگرس از نواحی زلزله خیز کشور است که وقوع زمین لرزه های مخرب در دره سیمره، سیلاخور و بروجرد در ادوار گذشته بهترین گواه لرزه خیزی استان لرستان است.مطابق نظر کارشناسان بخشهای شمالی استان لرستان در مجاورت راندگی اصلی زاگرس قرار دارند و شهرستان های دورود، بروجرد، مناطق مسکونی واقع در دشت سیلاخور و بخش های جنوبی الیگودرز و شول آباد در خطر بالای زلزله قرار دارند.
تاریخ خبر: جمعه۲۰ فروردین ۱۳۹۵
زلزله 3.7 ریشتری بروجرد را لرزاند
بروجرد - ایرنا - زمین لرزه ای به بزرگی 3.7 ریشتر عصر امروز جمعه شهرستان بروجرد در استان لرستان را لرزاند.
به گزارش ایرنا شبکه لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت 15 و 55 دقیقه و 22 ثانیه اعلام کرد.موقعیت جغرافیایی وقوع این زلزله نیز عرض جغرافیایی 33.879 و طول جغرافیایی 48.714 اعلام شده است.این زمین لرزه بر اساس اعلام شبکه لرزه نگاری کشوری در عمق 10 کیلومتر زمین رخ داد.تاکنون گزارشی از خسارت وارد شده به شهرستان بروجرد اعلام نشده است.شهرستان بروجرد با داشتن حدود 350 هزار نفر جمعیت دومین شهرستان بزرگ استان لرستان می باشد.
تاریخ خبر: 1395/01/20
مدیرکل حوادث غیرمترقبه لرستان:
زلزله امروز بروجرد خسارتی نداشت
مدیرکل حوادث غیرمترقبه لرستان گفت: زلزله امروز بروجرد خسارتی نداشته است.

 
رضا آریایی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد اظهار کرد: زلزله 3,7 ریشتری عصر امروز رأس ساعت 15 و 55 دقیقه و 22 ثانیه در چهار کیلومتری بروجرد لرستان رخ داده است.وی موقعیت این زلزله را 33.88 شمالی و 48.71 شرقی در عمق 10 کیلومتر به وقوع پیوسته است.مدیرکل حوادث غیرمترقبه لرستان یادآور شد: زلزله امروز بروجرد خسارتی نداشته و هیچ‌گونه پس‌لرزه تا الان رخ نداده است.لازم به ذکر است، سال 85 زلزله‌ای بزرگی چالانچولان بروجرد را لرزاند و در این حادثه تعدادی از مردم روستاها کشته شدند.
تاریخ انتشار:1395/01/20

 
 در تعطیلات نوروز
هشت مورد تصادف در محورهای ارتباطی بروجرد رخ داد
بروجرد - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: هشت مورد تصادف رانندگی از 25 اسفندماه تا 15 فروردین ماه در محورهای ارتباطی شهرستان بروجرد رخ داد.

 
محمد كرمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تصادف ها در سه محور بروجرد- خرم آباد، بروجرد- اراك و بروجرد- همدان رخ دادند كه منجر به مصدومیت 24 نفر شدند.وی با بیان اینكه تلفات جانی در این حادثه ها نداشتیم، اظهار كرد: این امدادگران در سه حادثه، مسافران را با ست نجات از داخل خودرو نجات دادند و در سه حادثه مصدومان را به مراكز درمانی منتقل كردند.رئیس جمعیت هلال احمر بروجرد گفت: بیش از یكصد نفر در طرح امداد جاده ای به سه پایگاه امداد و نجات جاده ای بروجرد مراجعه و از خدمات سرپایی امداد و كمك های اولیه مانند پانسمان، تزریق آمپول و ارایه دارو استفاده كردند.وی افزود: همچنین 203 مورد اسكان موقت در این پایگاه ها انجام شد و 73 تن از مسافران با مواد غذایی خشك مانند بیسكویت، كشمش، خرما و آب معدنی پذیرایی شدند.به گفته وی طرح امداد و نجات جاده ای جمعیت هلال احمر ویژه نوروز از 25 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه اجرا شد.وی از توزیع حدود 60 هزار اقلام فرهنگی شامل نقشه، كتابچه و بروشور راهنمای گردشگری بین مسافران نوروزی خبر داد و گفت: این اقلام فرهنگی از طریق دو پایگاه راهنمای مسافران مستقر در میدان آیت الله بروجردی و میدان زایران كربلا توزیع شدند.
 367 مورد آتش سوزی در سال 94 در بروجرد رخ داد
بروجرد - ایرنا - معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد گفت: پارسال 367 مورد آتش سوزی در شهرستان بروجرد رخ داد.

نادر موسیوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 232 مورد از این آتش سوزی ها مربوط به اراضی کشاورزی و فضای سبز و بقیه مربوط به منزل مسکونی، تجاری و صنفی بود.وی اظهار کرد: پارسال 272 مورد عملیات امداد و نجات نیز توسط سازمان آتش نشانی بروجرد انجام شد.معاون عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بروجرد افزود: این عملیات ها شامل کشف جسد، گرفتن حیوانات موذی، رسیدگی به تصادفات رانندگی، سقوط در چاه، بیرون آوردن اجسام حلقوی و فلزی از دست افراد بودند.وی بیشترین عملیات امداد و نجات انجام شده در سال گذشته را امداد و نجات در آسانسور اعلام کرد و گفت: پارسال 117 مورد امداد و نجات آسانسور انجام شد که بیشتر آنها مربوط به حبس شدن شهروندان در آسانسور به دلیل نقص فنی بودند.هم اکنون چهار ایستگاه آتش نشانی در شهر بروجرد فعال است.
 یک خانواده چهار نفره بروجردی براثر گاز گرفتگی جان باختند
بروجرد - ایرنا - فرمانده انتظامی بروجرد گفت: یک خانواده چهار نفره در بروجرد بر اثر گازگرفتگی و استنشاق گاز منوکسید کربن جان باختند.

سرهنگ علیرضا دلیری سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این خانواده شامل پدر، مادر و دو فرزند پسر آنها صبح امروز در محله اسلام آباد بروجرد در این حادثه تلخ جان باختند.
به گفته وی این حادثه بر اثر نشت گاز منوکسید کربن از لوله بخاری به داخل حمام و سپس خانه رخ داده که باعث مرگ همه اعضای این خانواده شده است.
وی از شهروندان خواست نکات ایمنی را در مورد وسایل گازسوز رعایت کنند و هر روز به ویژه موقع خواب لوله های بخاری را بررسی کنند.
 رئیس پلیس‌راه لرستان در گفت‌وگو با تسنیم:
حادثه رانندگی در محور بروجرد - خرم‌آباد جان دو نفر را گرفت

 
رئیس پلیس‌راه لرستان گفت: براثر برخورد یک دستگاه پراید با گارد ریل در روستای طالقان واقع در محور بروجرد - خرم‌آباد دو سرنشین این خودرو جان خود را از دست دادند.مرتضی چغلوند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اعلام این خبر اظهار داشت: این حادثه که در نیمه‌شب گذشته براثر خواب‌آلودگی راننده خودروی سواری پراید در روستای طالقان واقع در محور بروجرد - خرم‌آباد رخ داد جان دو تن از سرنشینان آن را گرفت و یک مصدوم بر جای گذاشت.وی با اشاره به وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی استان لرستان بیان کرد: تردد در محورهای مواصلاتی لرستان نسبت به‌ روز گذشته افزایش‌یافته اما باوجود حجم بالای تردد هیچ‌گونه مشکل ترافیکی وجود ندارد.رئیس پلیس‌راه لرستان عنوان کرد: تردد در خروجی‌های شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و نیز حواشی و حریم شهرها در روزهای اخیر افزایش محسوسی یافته اما ترافیک در این محورها در کنترل پلیس‌راه است.وی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به استان لرستان طی امروز خاطرنشان کرد: با ورود این سامانه بارشی تردد در محورهای مواصلاتی پربارش با اختلال مواجه می‌شود که تدابیر و تمهیدات لازم به‌منظور رویارویی با شرایط بحرانی در این محورها در نظر گرفته‌شده است.چغلوند از رانندگان خواست سرعت مطمئنه و فاصله طولی با خودروی مقابل خود را رعایت کنند و افزود: مسافران از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها، حریم آبراه‌ها و مسیرهای آب اجتناب کنند و به دلیل وجود احتمال رانش شانه به علت بارندگی و تخریب آن از سکونت در ارتفاعات خودداری کنند و در صورت مشاهده آب‌گرفتگی مسیرهای تردد از اقدام شخصی تا رسیدن نیروهای امدادی و بازگشایی مسیر اجتناب کنند.
سال گذشته
639 مورد عملیات آتش نشانی در بروجرد انجام شده است
معاون عملیاتی آتش نتشانی بروجرد گفت: 639 مورد عملیات آتش نشانی طی سال 94 در بروجرد انجام شده که در مقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.
 
"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: سال گذشته 367 مورد عملیات اطفای حریق در بروجرد انجام شد که از این تعداد 232  مورد مربوط به آتش سوزی زمین های کشاورزی بوده است.وی اضافه کرد: طی سال گذشته حریق در 135 واحد مسکونی و تجاری به وقوع پیوست.به گفته وی همچنین 272 عملیات در راستای امداد و نجات توسط سازمان آتش نشانی بروجرد انجام شده که چهار مورد کشف جسد، 44 مورد گرفتن حیوانات، 64 مورد تصادفات مختلف، چهار مورد سقوط در چاهو 39 مورد بیرون آوردن اجسام حلقوی و فلزی از دست افراد بوده است.موسیوند اظهار داشت: سال قبل 117 مورد امداد و نجات آسانسور انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد خاطر نشان کرد: حریق در زمین های کشاورزی و محبوس شدن در آسانسور بیشترین آمار عملیات و امداد رسانی را به خود اختصاص داده اند.
از ابتدای سال 95 تا کنون
20 خودرو در بروجرد طعمه حریق شدند
معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد گفت: با گذشت تنها 14 روز از سال 95 تعداد 20 خودرو در بروجرد طعمه حریق شدند.

 
"نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: متاسفانه آمار حریق خودرو امسال بسیار افزایش یافته به طوری که از ابتدای سال 95 تا کنون 20 خودروی مختلف در آتش سوختند.وی اضافه کرد: اتصالی برق، نشت بنزین و گاز از مهمترین دلایل آتش سوزی خودروها در بروجرد می باشد اما در برخی از موارد حریق ها نیز به صورت عمدی رخ داده است.به گفته وی سال گذشته به ندرت خودرویی دچار حریق می شد اما از ابتدای سال جاری تا کنون روزانه حدود دو خودرو طعمه حریق شده اند.موسیوند اظهار داشت: رانندگان توجه داشته باشند که هر از چند گاهی سیستم های گاز و بنزین خودرو را چک کنند تا در صورت وجود هر گونه مشکل سریعا برطرف گردد.
رئیس هلال احمر بروجرد:
امداد رسانی نجاتگران هلال احمر بروجرد به دو فقره تصادف محور بروجرد – اراک
رئیس هلال احمر بروجرد گفت: نجاتگران هلال احمر بروجرد از ابتدای نوروز تا کنون به دو فقره تصادف در جاده بروجرد – اراک امداد رسانی نموده اند.

"محمد کرمی"  رئیس هلال احمر بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد  گفت: از ابتدای نوروز تا کنون امداد گران هلال احمر بروجرد در دو حادثه تصادف که در محور بروجرد به سمت اراک رخ داده ، امداد رسانی کرده اند.وی اضافه کرد: 5 مورد رهاسازی از خودرو در این تصادفات توسط امدادگران صورت گرفته است.به گفته وی همچنین در این دو حادثه چهار نفر مصدوم شده بودند که به بیمارستان منتقل شده اند.کرمی اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروز تا کنون سه پایگاه امداد جاده ای در محورهای زالیان، استرینان و سلمان مستقر شده اند.وی بیان کرد: 60 امدادگر در این سه پایگاه حضور دارند تا در صورت وقوع هر گونه حادثه سریعا وارد عمل شوند.رئیس هلال احمر بروجرد تصریح کرد: امدادگران و نجاتگران قبل از اجرای این طرح دوره های مختلفی را سپری کرده اند تا در هنگام اجرای این طرح و سفرهای نوروزی بتوانند خدمات بیشتری را به مسافران ارائه دهند.
فرمانده انتظامی بروجرد خبر داد
مرگ 4 عضو یک خانواده بر اثر گاز گرفتگی در بروجرد
فرمانده انتظامی بروجرد گفت: گازگرفتگی ناشی از نشت گاز آب‌گرمکن در شهرستان بروجرد چهار نفر از اعضای یک خانواده را به کام مرگ فرستاد.

 
به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از پایگاه خبری پلیس، علیرضا دلیری گفت: ماموران انتظامی کلانتری 12 بروجرد برابر اعلام مرکز 110 مبنی بر یک مورد گازگرفتگی در سطح شهرستان، بلافاصله در محل حاضر شدند.وی خاطر نشان کرد: با حضور ماموران در محل مشخص شد، چهار نفر اعضای یک خانواده در منزل مسکونی‌شان دچار گازگرفتگی شده و همگی فوت کردند.دلیری گفت: در این راستا پلیس آگاهی، قاضی کشیک و پزشک قانونی در محل حاضر که برابر نظریه پزشک قانونی علت مرگ گاز گرفتگی ناشی از نشت گاز آب‌گرمکن اعلام شد.فرمانده انتظامی بروجرد با بیان اینکه در سال‌های اخیر به علت مزیت‌های بالقوه انرژی گاز از جمله سهولت تهیه و دسترسی به آن و  راحتی مصرف آن گاهی اوقات به علت سهل‌انگاری و یا عدم رعایت نکات ایمنی در جهت استفاده بهینه از این انرژی شاهد وقوع حوادث ناگواری از جمله گاز گرفتگی منجر به فوت هستیم.وی در این خصوص به شهروندان توصیه کرد با نصب تهویه مناسب در حمام و آشپزخانه جهت خروج گازهای سمی و عدم نصب آب‌گرمکن و وسایل گازی و ... داخل حمام و همچنین نصب دودکش مناسب بر بخاری و آب‌گرمکن به خصوص آب‌گرمکن گازی و هدایت دودکش به مسیر هوای آزاد از چنین حوادث ناگواری پیشگیری کنند.
18 مصدوم در شب چهارشنبه آخر سال در بروجرد
بروجرد - ایرنا - رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: 18 تن در شب چهارشنبه آخر سال در شهرستان بروجرد مصدوم شدند.

 

محسن صیرفی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 17 تن از این مصدومان به صورت سرپایی مداوا شدند.وی اظهار کرد: دختر بچه 12 ساله که از ناحیه چشم دچار آسیب شده بود اکنون بستری است و پس از مداوای کامل از بیمارستان ترخیص خواهد شد.رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد با اشاره به مصدوم شدن 13 تن در چهارشنبه آخر پارسال گفت: از این تعداد سه تن بستری و 10 تن به صورت سرپایی مداوا شدند.وی افزود: امسال با توجه به همکاری خانواده ها و آگاهی بخشی به کودکان و نوجوانان و نظارت نیروی انتظامی شاهد کاهش حوادث در آخرین چهارشنبه سال بودیم.معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ویژه بروجرد نیز از همکاری مطلوب خانواده ها و جوانان و نوجوانان در برگزاری بدون حادثه آیین چهارشنبه سوری قدردانی کرد.احمد گودرزیان گفت: ماموران نیروی انتظامی و شهرداری بروجرد در راستای برقراری امنیت و ایجاد شرایط مطلوب در چهارشنبه آخر سال از هیچ کوششی دریغ نکردند.فرمانده انتظامی بروجرد اظهار کرد: با توجه به همکاری مردم و برخورد منطقی جوانان بروجرد هیچگونه دستگیری، خسارت و تجمع آسیب زا در شب چهارشنبه آخر سال رخ نداد.
امسال 61 روز هوای بروجرد آلوده بوده است
رئیس سازمان هواشناسی بروجرد گفت: امسال 61 روز هوای بروجرد آلوده و با پدیده گرد و غبار همراه بوده که نسبت به پارسال افزایش داشته است.


"بهروز یاراحمدی" رئیس هواشناسی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: سال گذشته 51 روز هوای بروجرد با گرد و غبار همراه بود اما از ابتدای سال جاری تا امروز 61 روز هوای بروجرد آلوده بوده که نسبت به پارسال افزایش یافته است.وی اضافه کرد: پدیده گرد و غبار از صبح امروز در منطقه حاکم شده و هم اکنون دید افقی در بروجرد 6 کیلومتر است.به گفته وی پدیده گرد و غبار طی چند روز آینده در بروجرد ادامه دارد که امیدواریم با رگبارهای باران از میزان گرد و غبار کاسته شود.یاراحمدی تصریح کرد: گرد و غبار از خارج از کشور وارد شده که بر تعداد روزهای آلوده در بروجرد افزوده می شود.رئیس سازمان هواشناسی بروجرد بیشترین سرعت باد را از سمت جنوب بیان کرد و گفت: بیشترین سرعت وزش باد 65 میلمتر بر ساعت بوده که وزش باد همچنان ادامه دارد.وی بارندگیهای سال شمسی 94 را در بروجرد  570 میلیمتر اعلام کرد و گفت: بارندگیهای سال شمسی 93 در بروجرد 390 میلیمتر بوده که امسال بارندگیهای سال شمسی در بروجرد افزایش یافته است.به گفته وی آسمانی ابری همراه با وزش باد،گرد و غبار و احتمال رگبار باران برای 24 ساعت آینده در بروجرد پیش بینی می شود.یاراحمدی حداقل دمای امروز را7 و حداکثر دما را 15 درجه بالای صفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر دمای هوای بروجرد 12 درجه بالای صفر است که نسبت به روز قبل یک درجه افزایش یافته است.
چهارشنبه سوری در بروجرد با 18 مصدوم و سه حریق پایان یافت
چهارشنبه سوری در بروجرد با 18 مصدوم و سه حریق پایان یافت که آمار مصدومین نسبت به پارسال افزایش اما حریق کاهش یافته است.

به گزارش بازتاب بروجرد "نادر موسیوند" معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: امسال حریق های ناشی از چهارشنبه سوری در بروجرد کاهش یافته به طوری که شب گذشته سه حریق در بروجرد رخ داد.وی اضافه کرد: امسال نیروهای خدمات شهری در چهارشنبه سوری حضور داشتند که در صورت وقوع هر گونه حریق جزیی وارد عمل می شدند.به گفته وی در مجموع شب گذشته سه حریق در بروجرد رخ داد که آتش نشانی وارد عمل و نسبت به اطفای آنها اقدام نمود. "محسن صیرفی" رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد گفت: امسال 18 نفر در چهارشنبه سوری دچار مصدومیت شدند که 17 نفر به صورت جزیی مداوا و ترخیص شدند و یک نفر به دلیل مشکلی که در چشم او رخ داده بود در بیمارستان بستری شده است.به گفته وی امسال آمار مصدومین چهارشنبه سوری در بروجرد افزایش یافت اما بیشتری مصدومین به صورت سطحی دچار مصدومیت شده بودند. وی بیان کرد: سال گذشته 13نفر مصدوم جزیی و سه نفر به دلیل شدت جراحات در بیمارستان بستری شده بودند.
بارندگیهای سال زراعی در بروجرد 35درصد افزایش یافت
رئیس سازمان هواشناسی بروجرد از افزایش 35 درصدی بارندگیهای سال زراعی نبت به پارسال در بروجرد خبر داد.


"بهروز یاراحمدی" رئیس سازمان هواشناسی بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: از ابتدای فصل پاییز بارندگیها در شهرستان بروجرد بسیار چشمگیر بود به طوری که میزان بارندگیهای سال زراعی در این شهرستان نسبت به سال قبل  35 درصد افزایش یافته است.یاراحمدی بیان کرد: همچنین میزان بارندگیهای سال جاری نسبت به بلند مدت نیز 33 درصد افزایش یافته است.وی اضافه کرد: بارندگی از ظهر دیروز در بروجرد آغاز شد که  میزان بارش به 7 میلیمتر رسید.به گفته وی کاهش دما با خروج این سامانه بارشی برای شهرستان پیش بینی می شود که دمای هوا تا هفت درجه کاهش می یابد.یاراحمدی اظهار داشت: وزش باد همچنان ادامه دارد که بیشترین سرعت وزش باد از سمت جنوب 42 کلیومتر در ساعت ثبت شده است.وی دمای هوا را 9 درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: دمای هوا نسبت به روز قبل هیچ تغیری نداشته است. رئیس سازمان هواشناسی بروجرد حداقل دمای امروز را 5 و حداکثر دما را 17 درجه بالای صفر بیان کرد و افزود: آسمانی نیمه ابری همراه با وزش باد و کاهش دما برای 24 ساعت آینده در بروجرد پیش بینی می شود.جستجو
  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به hana-news.ir می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع اصلی بلامانع است         Design by: Meysam Ghiasvand