خطر همچنان در کمین دوچرخه سواران بروجرد/وعده احداث پیست فراموش شد
احداث پیست در بروجرد از 6 ماه پیش بیان شده اما هنوز اقدامی در این راستا صورت نگرفته و خطر همچنان در کمین دو چرخه سواران بروجردی است که برای تمرین راهی جاده های فرعی می شوند.

به گزارش بازتاب بروجرد شهرستان بروجرد در رشته ورزشی دوچرخه سواری استعداد بسیار بالایی دارد به طوری که هر ساله ورزشکاران در این رشته مقام های نخست را در کشور و جهان کسب می کنند که نشان دهنده علاقه و استعداد این ورزشکاران است. ورزشکارانی که با کسب این رتبه ها علاوه بر این که افتخاری برای شهرستان هستند برای استان و کشور هم افتخاری هستند و می توانند روز به روز پیشرفت داشته باشند. اما همیشه کمبود امکانات و غفلت برخی از مسئولین حوادثی را رقم می زند که گاهی جبران ناپذیر هستند و تنها یک عمر غم و ناراحتی را به دنبال دارند. ششم آذرماه سال 94 بود که متاسفانه یکی از رکاب زنان بروجردی در هنگام تمرین در جاده بروجرد به سمت اشترینان تصادف کرد و جان خود را از دست داد.

 این حادثه به دلیل نبود پیست دوچرخه سواری در شهرستان بروجرد رخ داد و علی نوروزیان رکاب زن 25 ساله بروجردی که مقام های بسیار زیادی در سطح مسابقات کشوری کسب کرده بود جان باخت.انگار وقتی کمبود امکانات و یا مشکلی وجود دارد تا وقتی به یک بحران تبدیل نشود و گاهی هم قربانی نگیرد، امکان ندارد حل شود. بعد از این حادثه تلخ که جامعه ورزشکاران و دوچرخه سواران را داغدار کرد، خبر از احداث پیست دوچرخه سواری تیتر یک همه سایتها و روزنامه ها شد که پیستی به نام زنده نوروزیان در بروجرد احداث شود. این خبر آنقدر گفته و گفته شد که قرار شد از ابتدای امسال کلنگ احداث آن بر زمین زده شود و کار ساخت آغاز گردد اما این وعده هم فراموش شد. به نظر می رسد بعد از آن حادثه تلخ تلاش ها برای ساخت این پیست چند برابر شود اما بیش از 6 ماه از مرگ نوروزیان می گذرد و خبری از احداث پیست نیست و این وعده هم به وعده های دیگر اضافه شده است. "بهروز فرزاد" مربی تیم دوچرخه سواری " در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: متاسفانه تا کنون هیچ اقدامی برای احداث پیست در بروجرد انجام نشده و همچنین تا کنون در سطح استان هیچ همایش و یا بزرگداشتی برای زنده یاد نوروزیان برگزار نشده است.


وی اضافه کرد: بروجرد در رشته دو چرخه سواری بسیار استعداد دارد به طوری که در حال حاضر در بروجرد  20 دوچرخه سوار حرفه ای که قرارداد باشگاهی دارند و 10 نفر قهرمان آسیا  در رده های مختلف سنی در این رشته ورزشی فعالیت دارند. به گفته وی آروین معظمی یکی از دوچرخه سواران بروجردی تنها مدال آور بازیهای آسیایی بود و قرار است به مسابقات المپیک نیز اعزام شود و تا کنون مقام های زیادی کسب کرده است که نمونه ای ورزشکاران موفق در این رشته است. فرزاد اظهار داشت: بعد از رخ دادن حادثه تصادف در حین تمرینات، هم اکنون ورزشکاران این رشته در جاده های فرعی تمرین می کنند و تمرینات ناقص است که به خاطر خطراتی است که ورزشکاران را تهدید می کند. وی بیان کرد: به دلیل نبود پیست و محدود کردن تمرینات، طی یک سال اخیر در این رشته ورزشی تمرینات کم شده که این کار بر روی نتیجه تاثیر گذار است. به گفته وی اگر پیست تمرین دو چرخه سواری در بروجرد احداث شود حتما وضعیت ورزشکاران این رشته بهتر خواهد شد."محمود ترابی" رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: برای احداث پیست بیش از 10 هزار متر زمین در مجموعه ورزشی ولایت در نظر گرفته شده که حداقل حدود 15 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. وی اضافه کرد: احداث پیست در بروجرد از طرح های ملی است و در صورت تامین اعتبار این پیست ظرف دو ماه ساخته می شود. به گفته وی ما همچنان پیگیر احداث پیست در بروجرد هستیم.

تاریخ انتشار: سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵


 
جستجو
  تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به hana-news.ir می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع اصلی بلامانع است         Design by: Meysam Ghiasvand